×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: ارائه يك مدل لجستيك حلقه بسته با استفاده ازالگوريتم ژنتيك
پدیدآورندگان : فردوس حاتمي لنكراني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنفرانس ملي مديريت و فناوري اطلاعات و ارتباطات
خلاصه : در سالهاي اخير، توسعه صنعت و تكنولوژي جاي خود را به توسعه پايدار داده است. پيرو اين تغيير مديران سازمانها و ارگانهاي صنعتي به ويژه كشورهاي در حال توسعه به دنبال راهكارها و متدهاي هستند كه ضمن حمايت از محيط زيست، حداكثر صرفه جويي اقتصادي را نيز به همراه داشته باشند. از طرفي پديدار شدن بحران اقتصادي در سراسر جهان، توجه مديران را به تعريف چرخه هاي معكوس براي بازيافت محصولات توليد شده پس از استفاده معطوف نموده است. يكي از ابزارهاي افزايش بهره وري و تحقق چرخه هاي معكوس براي بازيافت محصولات توليد شده، لجستيك معكوس مي باشد. در بخش نخست مقاله به بررسي چرخه هاي لجستيك پيشرو و معكوس خواهيم پرداخت و پس از آن يك مدل حلقه بسته تعميم يافته براي برنامه ريزي لجستيك با فرموله كردن يك مساله شبكه لجستيك چرخه اي با مدل برنامه ريزي خطي پيشنهاد شده است. علاوه بر آن، تصميم انتخاب مكانهاي توليد ، مراكز توزيع و محل هاي بازيافت با لحاظ ترتيب واحدهاي عملياتي كه كمترين هزينه را دارند انجام شده است. در بخش دوم مقاله درخت پوشاي تجديد نظر شده بر پايه الگوريتم ژنتيك همچنين با استفاده از رمزگذاري تعيين كننده حل اين مدل NP توسعه يافته است. آزمايشهاي عددي نمايش داده شده و نتايج نشان مي دهد كه مدل پيشنهادي و الگوريتم ها براي پشتيباني از تصميمات لجستيك در يك زنجيره تامين حلقه بسته با دقت و صحت پشتيباني مي شوند.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICTMNGT01-ICTMNGT01_023.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/4/19
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/26
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.