×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مطالعه اصول اوليه گرافن فلوئوردارشده
پدیدآورندگان : ندا رازاني (پديدآور)
مهران بالارستاقي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين كنفرانس ملي رويكردهاي نو در مهندسي برق و كامپيوتر
خلاصه : اگر چه عدم وجود يك شكاف باند باعث ممانعت از كاربردهاي گرافن در دستگاههاي ميكرو الكترونيك است، ولي يك شكاف باند مناسب را ميتوان با عامل دار كردن شيميايي گرافن طراحي كرد. ما اصول اوليه محاسبات نانوساختارهاي دوبعدي مربوط به گرافن كه با فلوئور عامل دار شده است را در ساختار صندلي بيان ميكنيم. ساير مطالعات به طور عمده روي موارد عامل دار كردن %100 و 50% توسط هيدروژن متمركز بودهاند، بنابراين، انجام تحقيق كامل تري، براي تغيير در خواص الكتروني و ساختاري، با توجه به عامل دار كردن، مطلوب به نظر ميرسيد، به همين علت ما تعداد اتمهاي اضافه شده را يك به يك افزايش دادهايم. چگالي نسبي حالات، ساختار نواري و انرژي اتصال را در چارچوب نظريه تابع چگالي محاسبه كرده و توسط نرم افزار siesta شبيه سازي كرده ايم. همچنين تغييرات در طول باند C-F و C-C را مورد بررسي قرار داده ايم. همانطور كه تعداد اتمهاي اضافي (فلوئور) افزايش مييابند، تغييرات در شكاف باند در اطراف انرژي فرمي مشاهده ميشود، و در نتيجه رفتار نانوساختار از هادي به نيمه هادي / عايق تغيير پيدا ميكند. همچنين واضح است كه امكان تنظيم خواص الكترونيكي گرافن عاملدار، به نحوي كه به يك ماده مناسب در ميكروالكترونيك تبديل شود، وجود دارد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NAECE01-NAECE01_032.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/6/26
تاریخ تغییر رکورد : 1395/6/29
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.