×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مطالعه تقويم زيستي، خصوصيات مرفولوژيكي و آت اكولوژي گونه در معرض خطر انقراض گون گچي در مراتع استان سمنان
پدیدآورندگان : سميه ناصري (پديدآور)
محمدعلي اديبي (پديدآور)
محمد اميرجان (پديدآور)
امير مداح (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين همايش ملي بيابان با رويكرد مديريت مناطق خشك و كويري
خلاصه : آت اكولوژي مطالعه چگونگي ارتباط يك گونه گياهي با فاكتورهاي محيطي است. شناخت آت اكولوژي گياهان نه تنها در علم مرتعداري‏‏، مديريت اكوسيستم و مديريت چرا از اهميت بالايي برخوردار است، بلكه شناخت درست از نيازهاي اكولوژيكي‏‏، مناطق گسترش و مراحل مختلف رويشي هر گونه گياهي مي تواند ما را در جهت حفظ رويشگاه و جلوگيري از انقراض گونه هاي بومي ياري رساند. گونه Astragalus fridae Rech. f. از جنس گون، بومي و انحصاري ايران است كه رويشگاه آن اقليم بياباني با خاكي غني از گچ در استان سمنان مي باشد. بر اساس گزارشات سازمان محيط زيست كشور اين گونه در ليست گياهان در معرض خطر انقراض قرار دارد. هدف از اين تحقيق شناخت نيازهاي اين گياه به منظور جلوگيري از در آستانه خطر انقراض گرفتن آن مي باشد. تا بتوان با الهام گرفتن از خواسته-هاي اكولوژيكي اين گونه گياهي، نسبت به تكثير آن و همچنين جلوگيري از انقراض اين گياه اقدام نمود.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-DESERT02-DESERT02_350.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/11/7
تاریخ تغییر رکورد : 1396/10/25
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.