×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي پارامترهاي مؤثر بر روي محل بهينه ميراگر جرمي در كنترل غيرفعال سازه هاي بلند
پدیدآورندگان : فريد آريامنش (پديدآور)
سپيده رحيمي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين كنفرانس ملي مهندسي عمران با رويكرد تكنولوژي هاي نوين
خلاصه : روش هاي كنترلي همواره يكي از گزينه هاي مناسب جهت ارتقاء رفتار ديناميكي سازه و كاهش پاسخ سازه ها مي باشد، كه در اين بين كنترل غيرفعال روشي مؤثر در كاهش بازتاب سازه ها بدون نياز به منبع انرژي خارجي است. كنترل غير فعال يك روش با هزينه نصب، راه اندازي و نگهداري پايين مي باشد. در تحقيق حاضر به بررسي عملكرد كنترل غيرفعال سازه با ميراگر جرمي پرداخته شده است. در اين مطالعه محل قرارگيري بهينه اين نوع ميراگرها تعيين شده است. در اين تحقيق از 3 ركورد زلزله حوزه نزديك و 3 ركورد زلزله حوزه دور استفاده شده است. از سازه هاي 10، 15، 20 طبقه جهت انجام مطالعات استفاده شده است كه در نرم افزار opensees مدل سازي گرديد. وزن ميراگر و محل آن را تغيير داده تا مقادير بهينه تعيين گردد. در نهايت نتايج حاصله از سازه با ميراگر نصب شده با سازه بدون ميراگر مقايسه و نتايج حاصله بيان مي شود. با توجه به نتايج بدست آمده مشخص گرديد كه از ديدگاه ماكزيمم جابجايي در زلزله حوزه نزديك استفاده از يك ميراگر در طبقه فوقاني و در زلزله حوزه دور استفاده از دو ميراگر در دو طبقه فوقاني بهترين عملكرد را دارا مي باشد. اما از ديدگاه جذر مجموع مربعات استفاده از 2 ميراگر در دو طبقه فوقاني در زلزله حوزه نزديك و زلزله حوزه دور عملكرد بهينه تري خواهد داشت.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CEANT01-CEANT01_001.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/11/5
تاریخ تغییر رکورد : 1396/2/28
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.