×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: ضرورت تحول در سازمانها
پدیدآورندگان : Wilhelm Wick (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : سومين كنفرانس بين المللي مديران كيفيت
خلاصه : بين المللي و جهاني شدن تجارت و همگون شدن قوانين در اروپا، تمامي سازمان ها را به سمتي سوق داده است كه به ساختار سازماني، كنترل عملياتي و تضمين كيفيت خود نگاهي دوباره بياندازند. ديدگاه مديريت كيفيت جامع (TQM) توام با فلسفه هاي جديد در مقوله ايمني و محيط زيست بيش از پيش كليد موفقيت تجاري سازمان ها تبديل شده اند. امروزه ديدگاه كنترل كيفي محصولات جاي خود را به ديدگاه فرايندگرا براي تضمين كيفيت با توجه به كنترل هاي مالي داده است. نتيجتا اندازه گيري ها و سيستم هاي پايش كيفي جامع فرايندها، جايگين آزمون و ارزيابي محصول نهايي شده است. « از اين رو است» كه درصدور گواهينامه هاي مرتبط، با كيفيت اجراي فرايند توليد توجه بيشتري مي گردد تا صرفا با كيفيت محصول. به علاوه تكنولوژي اطلاعات ، محصول جديدي را راهي بازار نموده است. تجارت سريعتر مي شود و تجارت جهاني يا به عبارتي فعاليت هاي تجاري با ارتباطات بين المللي به صوررت يك قاعده درامده و هيچ استثنايي را نمي شناسد. در اين بازار رقابتي، مشتري در مركز توجه توليد كنندگان محصولات و خدمات است. براي برآورده ساختن الزامات مشتري و همينطور همزمان با آن الزامات سرمايه گذاران كه انتظار حداكثر سوددهي را از شركت دارند، سازمان ها بايد برخي موارد كليدي را در ساختارش بهبود دهد: نتيجه گرايي تمركز بر مشتري مديريت فرايندها و واقع گرايي گسترش مشاركت مشاركت و رشد صلاحيت همكاران آموزش مستمر ايده هاي جديد و بهبود مستمر راهبري و وفادار ماندن نسبت به هدف
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CQM03-CQM03_001.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1386/1/26
تاریخ تغییر رکورد : 1386/1/26
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.