×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: ستين عادلي
پدیدآورندگان : - (پديدآور)
نوع : متن
جنس : نسخه خطی
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

مجمع ذخایر اسلامی (کدنا)

توصیفگر : حديث
وضعیت نشر : سال 1077
مشخصات فیزیکی : 24×19
یادداشت : ,شصت حديث نبوي است كه در آداب و فضائل روايت شده، و هر حديث را اول به لفظ آن مي آورد پس از آن ترجمه نثري فارسي مي كند و بعداً چنانچه حديث شش كلمه باشد در يك بيت نظم مي نمايد و چنانچه بيش از شش كلمه باشد در دو بيت. در آغاز اين روايتها مقدمه ايست شعري كه در نسخه حاضر مقداري از آن آمده، و به نام رساله در اين مقدمه تصريح شده ست. آغاز موجود از مقدمه: ليك چون اختصار مطلوب است *** در طبايع اقتصار مرغوب است, خط نسخ,از رساله دوازدهم به بعد در حاشيه آمده است. در اين مجموعه جز رساله هائي كه ذكر شد، در متن و حاشيه مطالب فراوان و فوائد مختلف فلسفي و عرفاني و روايات و داستانها و تفسير و اخلاق و اشعار ديده مي شود.
شناسه : oai:zakhair.net/01739
تاریخ ایجاد رکورد : 1389/5/31
تاریخ تغییر رکورد : 1389/5/31
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.