×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: كاربرد فناوري نانو در پزشكي و دارو رساني
پدیدآورندگان : فاطمه يساره (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : سومين همايش ملي فناوري نانو از تئوري تا كاربرد
خلاصه : نانو پزشكي استفاده دارويي از فناوري نانو است. نانو پزشكي به عنوان نظارت، درمان، و ساخت و كنترل سيستمهاي بيولوژيكي انسان در سطح مولكولي با استفاده از نانو ابزارهاي مهندسي و نانوساختارها بيان ميشود. محدودهي نانو پزشكي شامل برنامه هاي كاربردي داروئي نانو مواد به صورت حسگرهاي زيستي نانو الكترونيك و به صورت نانو مولكولي نيز باشد. هدف نانو پزشكي بهبود مراقبت هاي بهداشتي بيمار است . نانو پزشكي يك رشته مهم و در حال رشد است كه از كاربرد فناوري نانو براي مراقبتهاي بهداشتي در حال پيدايش است موضوعهاي كه مورد بررسي قرار گرفته شامل تشخيص، تصوير برداري، ابزارهاي پزشكي، كشف دارو، دارورساني و احياكننده پزشكي ميباشد. نانو پزشكي ميتواند تاثير قابل توجهي بر بيماري هاي تهديد آميز زندگي داشته باشد بيماريهاي كه ميتوانند در چند سال آينده سود بيشتري از فناوري نانو ببرنند سرطان، بيماريهاي سيستم قلبي عروقي، ريهها، خون، مغز واعصاب، ديابت، بيماريهاي التهابي/عفوني، بيماري پاركينسون، يا آلزايمر ومشكلات ارتوپدي است
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCNTA03-NCNTA03_015.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/7/22
تاریخ تغییر رکورد : 1394/7/22
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.