×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: اهميت صله ارحام از ديدگاه پيامبر و ائمه معصومين (ع)
پدیدآورندگان : فاطمه سادات نجم الهدي (پديدآور)
رضا شرمسار (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين همايش سبك زندگي پيامبر (صلي الله عليه و آله)
خلاصه : انسان موجودي است اجتماعي، سرتاسر وجود او را پيوندها، علاقه ها و ارتباطات تشكيل مي دهد و نيازمند به برقراري ارتباط با ديگران است؛ اسلام علاوه بر ايجاد پيوند وسيع ميان تمام افراد بشر، پيوندهاي محكم تري ميان واحدهاي كوچك تر و متشكل تر به نام «خانواده» و «فاميل» تأكيد مي كند؛ لزوم برقراري ارتباط و حفظ آن را در قالب تكاليف شرعي متذكر مي شود و رابطه با اقوام و خويشاوندان را تحت عنوان «صله رحم» مطرح مي نمايد؛ ضرورت و اهميت آن را در آيات و روايات مورد تأكيد قرار داده و مردم را نسبت به قطع پيوند از ارحام هشدار مي دهد و اين نشان دهنده اهميت فوق العاده اي است كه قرآن براي صله رحم قائل شده است، چرا كه صله رحم زيباترين شكل پيوند و ارتباطات انساني اوست. بطوريكه از ديدگاه پيامبر (ص) بيشترين توصيه اي كه به چشم مي خورد توصيه به «صله ارحام» مي باشد. مقاله حاضر در نظر دارد با روش توصيفي - تطبيقي به تعريف صله ارحام، معنا و مفهوم آن، از ديدگاه قرآن، روايات و پيامبر، آثار، شيوه ها و مرز و آفات صله ارحام را بررسي نمايد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-PROPHET01-PROPHET01_077.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1392/12/4
تاریخ تغییر رکورد : 1393/6/9
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.