×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي پديده كمانش در مخازن ذخيره جدار نازك با استفاده از روش المان محدود
پدیدآورندگان : بهروز رستمي (پديدآور)
محمد آزادي (پديدآور)
حميدرضا قضاوتي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنفرانس بين المللي پژوهش‌هاي نوين در علوم مهندسي
خلاصه : مخازن استوانه اي محتوي مايعات در صنايع مختلف خصوصاً صنايع مرتبط با نفت، گاز و پتروشيمي بصورت گسترده اي مورد استفاده قرار مي گيرند. تجربه عملكرد اين سازه هاي پوسته اي در صنعت نشانگر آسيب پذيري اين سازه ها دربرابر بارگذاري مي باشد؛ اين درحالي است كه، آسيب ديدگي اين سازه ها موجب ايجاد خسارات مستقيم و غيرمستقيم مي گردد. باتوجه به نازك بودن جداره در اين سازه ها، كمانش پوسته ها به عنوان يكي از متداول ترين مكانيزم خرابي در اين نوع مخازن مطرح مي باشد؛ در اين مقاله كمانش مخزن با اعمال نيروي وزن پوسته ي مخزن و نيروي باد، اثرتقويت كننده، ارتفاع، مدول يانگ، ارتفاع به قطر، ضخامت با استفاده از نرم افزار آباكوس مورد بررسي قرار گرفته است. ابعاد هندسي و جنس پوسته مخزن آن تاثير مستقيمي بر كمانش دارند، كه از ميان آن ها تاثير ضخامت از سايرينبيشترين است؛ با افزايش مدول يانگ ضخامت، مقاومت بيشتري در برابر كمانش ايجاد مي گردد؛ و همچنين تقويت كننده هاي در نظرگرفته شده در استاندارد باعث افزايش مقاومت در برابركمانش مي شود كه متاسفانه ديده شده است كه در بسياري از موارد طراحان صنعتي با تشريفاتي دانستن اين قسمت از استاندارد از آن چشم پوشي مي نمايد، )مخازن ذخيره جنوب پورتوريكو كه دچارحادثه شدند از اين دسته اند(.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-RKES01-RKES01_004.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/6/21
تاریخ تغییر رکورد : 1395/9/30
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.