×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: جايگاه حمل و نقل جاده اي در توسعه استان بوشهر
پدیدآورندگان : يونس صالحي (پديدآور)
دانشگاه علامه طباطبائي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم

توصیفگر : توسعه
‭road‬
Development
استان بوشهر
راه
همگرايي و واگرايي
وضعیت نشر : تهران : : دانشگاه علامه طباطبائي ، ، ‭۱۳۹۲‬
مشخصات فیزیکی : ‮‭۱۱۳‬ص.‬ : دیجیتالی، پی دی اف
خلاصه : در این تحقیق از نظریه رشد از داخل، نظریات میردال در خصوص قطب های توسعه، مدل داده و ستانده .نقش حمل و نقل در توسعه منطقه ای به عنوان چارچوب تحقیق بهره گرفته است و سعی شده است از یک سو با بهره گیری از تکنیک رگرسیون جایگاه و سهم تراکم راه در بین شاخص های دیگر توسعه استان بوشهر مورد تحقیق قرار گیرد ، در این مدل شاخص ترکیبی توسعه بعنوان متغیر وابسته و شاخص های دیگر توسعه بعنوان متغیر مستقل وارد مدل گردیده و ضریب بتا بعنوان سهم هر شاخص در نظر گرفته شد ه است . از سوی دیگر با استفاده ار فاصله اقلیدوسی و ضریب تاکسونومی میزان همگرایی و واگرایی بین شهرستانهای استان بوشهر و بین استان بوشهر واستانهای همجوار قبل و بعد از بهبود راه مورد بررسی قرار گرفت . نتیجه تحقیق بیانگر آن است که راه در استان بوشهر دارای سهمی معادل‭28‬ درصد و سومین بخش تاثیر گذار در بین شاخص های دیگر می باشد. آموزش با‭41‬درصد اولین و صنعت با‭34‬ درصد دومین بخش تاثیر گذار بر توسعه استان بوشهر تلقی میگردد ،کشاورزی با‭9‬ درصد ،بهداشت و درمان با‭5‬ درصد چهارمین و پنجمین بخش محسوب میگردند.همچنین نتیجه گیری شد که با افزایش و بهبود راه نابرابری توسعه بین شهرستانهای استان بوشهر و واگرایی بین استان بوشهر و استانهای همجوار و میانگین سطح ملی کاهش یافته است.
یادداشت :
/یونس صالحی
؛استاد راهنما: خاکساری
؛استاد مشاور: شیخی
عنوان از روی صفحه نمایش عنوان
کتابنامه
ملزومات سیستم: ویندوز xp+ ، ادوب اکروبات ریدر 9+ ، موزیلا فایر فاکس 23+ ، اینترنت اکسپلورر 9+ ، گوگل کروم 23+
شناسه : 591555
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/8/20
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.