×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: الگوهاي سنتي وجديد اموزش فلسفه اسلامي
پدیدآورندگان : احمد بهشتي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : همايش بررسي متون و منابع حوزه هاي فلسفه، كلام، اديان و عرفان
خلاصه : سخن اول اين است كه ايا اصولا درس فلسفه براي حوزه و دانشگاه ضرورت دارد؟ قطعا جواب مثبت است حوزه ها و دانشگاههاي ما نمي توانند و نبايد از انديشه هاي فلسفي بر كنار و محروم باشند اگر ضرورت تعليم و تعلم فلسفه را بپذيريم بلافاصله اين سوال مطرح مي شود كه ايا بايد فقط به تعليم و تعل مدلهاي رايج فلسفي غرب بپردازيم يا اينكه فلسفه اسلامي نيز بايد بطور مستقل يا در كنار مكاتب فلسفي ديگر اموزش داده شود و اصولا ايا لازم است كه فلسفه اسلامي بصورت يك تخصص در حوزه ها و دانشگاههاي ما مطرح باشد يا لازم نيست؟ قبل از پاسخ به اين سوال سوال ديگري مطرح مي شود و ان اين است كه ايا اصولا فلسفه اي به نام فلسفه اسلامي داريم يا نداريم؟
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ASMA01-ASMA01_022.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1389/6/28
تاریخ تغییر رکورد : 1389/6/28
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.