×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: زيبايي‌شناسي آسمان در آثار «ويليام ترنر»(از نظر تركيب بندي، بافت، رنگ و روشنايي)
پدیدآورندگان : گروه نقاشي و مجسمه سازي-دانشكده هنرهاي زيبا (پديدآور)
نوع : متن
جنس : پايان نامه
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دانشگاه تهران

وضعیت نشر :
مشخصات فیزیکی : جلد1 - ص null
خلاصه : منظور از زيبايي‌شناسي آسمان در آثار «ويليام ترنر» بررسي ساختمان اثر از لحاظ تركيب‌بندي، بافت، رنگ و تيره روشني است. زيبايي‌شناسي تصوير نقاشي درون ماية اين مقاله است و زيبايي‌شناسي ما درنهايت معطوف به كيفيات زيباشناختي بصري رنگ است.آسمان در كارهاي ترنر گويي خود بخشي از زمين است. امتداد آن به گونه‌اي و شايد جدايي‌ناپذير مكمل يكديگرند.تنها تفاوت بزرگ بين زمين و آسمان، درخشندگي آسمان است. براي نشان دادن آسمان از رنگ دانه‌هاي روشن و درخشان استفاده شده است و زمين تشكيل شده است از رنگهاي تيره‌تر.تركيب رنگهاي روشن (زرد- آبي) بصورت نقطه‌هاي درخشان، نشان دادن حركت باد و ابر و مِه در آسمان با به كار گرفتن رنگ زمينه‌هاي روشن و با گردش دوراني يا مارپيچي قلم و حركت كاردك، از ويژگي‌هاي ترنر در خلق آسمان‌هايش است.نكته اين كه در آسمان ترنر عموماً هيچ جزئي جدا از ديگري نيست، بلكه به گونه‌اي نامحسوس و لطيف تركيب پديده ها را مشاهده مي‌توان كرد.با فاصله گرفتن از تابلوهايش مي‌توان حركت فيزيكي و انتزاعي پديده‌هاي موجود در اسمان را حس كرد. تعادل تاريكي‌ها و روشنايي‌ها در آثار ترنر، از بارزترين وجوه زيباشناسي آثار اوست.
یادداشت :
چكيده: به فارسي
چكيده: به انگليسي
عنوان به انگليسي:Aesthetics of Sky in the works by quot;William Turnerquot; (Composition, Texture, Color, Brightness
رشته نقاشي
كارشناسي
شناسه : oai:ut.ac.ir:thesis/1-42275
تاریخ ایجاد رکورد : 1387/1/24
تاریخ تغییر رکورد : 1387/1/24
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت

راهنمای سفارش دیجیتال سازی

* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.