×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: توليد الياف اكريليك فرشي (Coarse denier) به روش خشك ريسي در كارخانه پلي اكريل ايران
پدیدآورندگان : شاهين كاظمي (پديدآور)
محمد حقيقت كيش (پديدآور)
محمدرضا محدث مجتهدي (پديدآور)
علي خسروشاهي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : ششمين كنفرانس ملي مهندسي نساجي ايران
خلاصه : الياف اكريليك شركت پلي اكريل به صورت كو پليمر اكريلو و نيتريل و متيل اكريلات با نسبت وزني6-3 % از منو مر متيل اكريلات توليد مي شود . به دليل ماهيت اين نوع پليمر بايستي براي ريسندگي آن از حلال واسطه استفاده كرد و بنابراين بحث تر ريسي و خشك ريسي اين الياف بوجود مي آيد.كارخانه پلي اكريل با دو كارخانه توليد كننده الياف اكريليك با دو نوع تكنولوژي متفاوت در حال توليد اين الياف است . يكي كارخانه خشك ريسي تحت ليسانس دوپانت امريكا با روش پليمريزسيون تعليقي و ريسندگي خشك ريسي و ديگري كارخانه تر ريسي تحت ليسانس اسنيا ايتاليا با روش پليمريزاسيون محلول و ريسندگي ترريسي بخشي از نياز كشور به الياف اكريليك را بر آورده مي كند . در بازار مصرف ايران انواع متفاوتي از الياف اكريليك وجود دارد از جمله درالون آلمان ، اكسلان ژاپن ، وونل ميتسوبيشي ، آكسا تركيه ، محصولات مونته فيبره اسپانيا ، تاي اكريل و فروموسا تايلندي ، الياف ازبكستان و الياف هندي كه در ميان اينها معدود توليد كننده هاي الياف خشك ريسي به چشم مي خورد . فرآيند توليد الياف خشك ريسي گرانتر و حساس به پارامترهاي عملياتي با ظرفيت كم توليد و تعداد واحدهاي مياني زياد مي باشد . در اين روش خواص نهائي الياف حاصل نيز متفاوت از روش تر ريسي بوده و منحصر به خود مي باشد و از جمله اين خواص مي توان به سطح مقطع dog bone فيلامنت ها ، ميزان ناچيز تخلخل فيلامنت ها ، جهندگي الياف وپراكندگي الياف اشاره كرد كه در كارخانجات پتوئي و فرشي قابل ملاحظه هستند.از جمله توليد كنندگان الياف خشك ريسي ، كارخانه خشك ريسي باير آلمان وكارخانه الياف اكريليك هند (IAL) بوده كه اولي از تكنولوژي منحصر به خود و دومي از تكنولو ژي دوپانت امريكا استفاده مي كنند.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NTEC06-NTEC06_137.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1391/5/28
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/13
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.