×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي نقش پياده روها ازمنظرشهري دررعايت حقوق شهروندان
پدیدآورندگان : روشنك رضايي پژند (پديدآور)
سميرا گلچيني حسيني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : همايش ملي معماري، فرهنگ و مديريت شهري
خلاصه : نقش عابرپياده درطراحي شهري بسيارمهم است كه متاسفانه دربسياري نقاط دنيا ازجمله درايران به فراموشي سپرده شدها ست نوع ارتباطي كه حركت پياده درشهر ايجادمي كند چه بين افراد و چه با محيط طبيعي و مصنوع اطرافشان درغناي فرهنگي و اجتماعي زندگي شهري تاثيري چشمگيري دارد حال آنكه سرنشينان اتومبيل فقط ارتباطي گسيخته بامحيط اطراف دارند و به آن به چشم منظرزودگذركنارجاده مي نگرند همچون فيلمي كه درپيش رويشان نمايش ميدهند ابعاد عظيم كلانشهرها مانع ازآنست كه بصورتي ساده انگارانه ارزوي زندگي درشهر و روستاهاي گذشته را درسربپروريم و حركت سريع توسعه را محكوم سازيم حال آنچه مورد نياز است تعادلي جديد ميان روشهاي حركت درشهر است تا هم محيط طبيعي زيست و هم فضاي فرهنگي جامعه امكانات جديدي يابند ازاين رو جامعه شهري امروز به مطالعاتي نيازمند است كه گذرپياده درشهر را تحليل و موشكافي كند موانعي را كه درراه قراردارد شناسايي كند مقاله حاضر برآن است تا پس ازتعريف مسيرپياده و منظرشهري باهدف بررسي بيشتر موضوع پياده مداري راهكارهايي جهت مطلوب ساختن منظر شهري مسيرهاي پياده عرضه كند
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ACUM01-ACUM01_446.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/3/24
تاریخ تغییر رکورد : 1394/9/6
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.