×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: شبيهسازي ديناميك مولكولي كمانش گرافن تك لايه
پدیدآورندگان : محمود كفاش ميرزارحيمي (پديدآور)
رضا پيل افكن (پديدآور)
فيصل اسبقيان (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين كنفرانس بين المللي دستاوردهاي نوين پژوهشي در مكانيك، مكاترونيك و بيومكانيك
خلاصه : امروزه با توجه به دقت و اعتبار روشهاي مبتني بر رفتار اتمي مانند شبيه سازي ديناميك مولكولي) MD (، اين روشهانقش بسيار مهمي در زمينه مدلسازي ورقهاي تك لايه گرافن ايفا ميكنند. در اين پژوهش، ورق گرافن با ابعاد مختلف ودو نوع شرط مرزي تمام لبهها گيردار) CCCC ( و تمام لبهها تكيه گاه ساده) SSSS (، با استفاده از از نرم افزار لمپس ( LAMMPS ( شبيه سازي شده و در نهايت نيروي بحراني كمانش مورد محاسبه قرار گرفته است. براي انجام شبيه سازي، از گام زماني، نرخ كرنش و شرايط دمايي مناسبي استفاده شده است. از طرفي حل عددي براي كمانش دو محورهورق مربعي گرافن تك لايه، تحت بار فشاري يكسان ارائه شده است. براي مدلسازي ورق، تئوري الاستيسيته غير محلي با تئوري كلاسيك ) CPT ( تركيب شده، تا تاثير پارامتر غيرمحلي در معادلات لحاظ گردد. با اعمال روش مربعات ديفرانسيلي تعميميافته ) GDQ (، معادلات مذكور، به شكل مجموعهاي از معادلات مقادير ويژه نوشته شده است. با حل اين مسالهي مقدار ويژه، نيروي بحراني كمانش براي شرايط مرزي و ابعاد مختلف حاصل گرديده است. به ازاي پارامترهاي غيرمحلي مختلف، نتايج حاصله از روش الاستيستهي غيرمحلي با نتايج بدست آمده از شبيهسازي ديناميك مولكولي مقايسه شده ودرنهايت تاثيرات ابعاد مختلف ورق، شرايط مرزي مختلف و پارامتر غيرمحلي، روي بار بحراني كمانش دومحوره مورد بررسي قرار گرفته است
شناسه : oai:civilica.com/Paper-MECHCONF01-MECHCONF01_193.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/6/21
تاریخ تغییر رکورد : 1395/8/14
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.