×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: آيات وحياني؛ پندار شيطاني
پدیدآورندگان : -
نوع : متن
جنس : catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دانشگاه علامه طباطبایی (ره)

وضعیت نشر : دفتر نشر معارف
مشخصات فیزیکی : دیجیتالی، پی دی اف
خلاصه : این مجموعه نقد کتاب آیات شیطانی و شبهات مربوط به قرآن کریم و پیامبر اسلام(ص) است. در این کتاب تلاش شده است تا پایه و مبنای اصلی کتاب آیت شیطانی، که همان توهین به پیامبر اسلام در قالب افسانه غرانیق است با روشی جدید و فقط از دریچه تحقیق و بحث های علمی و با توجه به اسناد تاریخی و مبانی اصول اعتقادی اسلام بررسی گردد تا بی اساس بودن ادعای دخالت شیطان در محتوا و متن وحی مشخص شده و محکم بودن مبانی فکری دین اسلام روشن گردد. در همین راستا نویسنده ابتدا به شناسایی شیطان، ابزارها و توانایی های او پرداخته و عدم قدرت شیطان بر انحراف وحی را بررسی نموده است. آنگاه به تحلیل افسانه غرانیق پرداخته و فلسفه وجودی این افسانه و کتاب آیات شیطانی تالیف سلمان رشدی تبیین نموده و از لحاظ عقلی، کلامی و قرآنی و تاریخی به نقد افسانه غرانیق و مبانی سست و غیرمنطقی آن را اثبات نموده است.
یادداشت :
/ علی کاظمی
عنوان از روی صفحه عنوان فایل PDF
ملزومات سیستم: ویندوز xp+ ، ادوب اکروبات ریدر 9+ ، موزیلا فایر فاکس 23+ ، اینترنت اکسپلورر 9+ ، گوگل کروم 23+
شناسه : 782749
تاریخ ایجاد رکورد : 1398/10/25
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.