×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: فلسفه مجازات در حقوق اسلامي
پدیدآورندگان : مرضيه هوشمند (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنفرانس ملي آينده پژوهي، علوم انساني و توسعه
خلاصه : هدف كلي مجازات در حقوق اسلامي و در مكتب انسان ساز قرآن لطف و رحمت خداوند متعال نسبت به بندگان خويش است گرچه درمجازات سخن از عذاب مي باشد كه ظاهرا با رحمت خداوند متعال سازگاري ندارد ولي اين رحمت اقتضا مي كند منافع و مصالح به عموم مردم برسد و مفاسد و ضرها از جامعه دفع گردد حيات جامعه و افراد تداوم يابد گر چه دانشمندان اسلامي به مواردي گوناگوني براي فلسفه مجازات اشاهر كرده اند ولي در كل هدف واحدي را دنبال مي كنند كه همان لطف و رحمت خداوند متعال نسبت به بندگان خويش است مقاله حاضر به بررسي فلسفه مجازات در حقوق اسلامي مي پردازد .
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCFHD01-NCFHD01_012.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/1/9
تاریخ تغییر رکورد : 1395/8/12
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Loding



رمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.