×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: حقوق اقليت هاي ديني در حكومت اسلامي با تكيه بر قانون اساسي ايران
پدیدآورندگان : جواد شايان فر (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنگره بين المللي فرهنگ و انديشه ديني
خلاصه : قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران نيز در اصول متعددي به حقوق غيرمسلمانان مقيم در جامعه اسلامي اشاره نموده ومسلمانان را موظف به رفتار، با اخلاق حسنه نسبت به آنان مي نمايد. فصل سوم اين قانون كه مربوط به حقوق ملت است ،حقوقي را براي شهروندان، كه اعم از مسلمان و غير مسلمان هستند به رسميت شناخته است . بعنوان نمونه اصل بيست وهر كس حق دارد شغلي را كه بدان مايل است و مخالف اسلام و مصالح عمومي و حقوق ديگران »: هشتم،تصريح مي داردبنابراين بررسي اين كه قانون اساسي چه حقوق و مزايايي براي اقليت هاي ديني قائل است ، امري ضروري «... نيست برگزيندمي باشد .
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICCRT01-ICCRT01_0603.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/7/25
تاریخ تغییر رکورد : 1396/5/5
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.