×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: طراحي بهينه ميراگر جرمي غيرفعال بر مبناي قابليت اعتماد
پدیدآورندگان : نيره فتحي آذر (پديدآور)
محتشم محبي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنفرانس بين المللي عمران، معماري و زيرساخت هاي شهري
خلاصه : اين مقاله به بررسي اثرات عدم قطعيت ساختاري در طراحي و ارزيابي عملكرد ميراگر جرمي تنظيم شده مورد استفاده براي كنترل ارتعاش در برابر نيروي زلزله ميپردازد. روشي براي طراحي احتمال انديشانه بهينه ارائه شده است نه در آن پارامترهاي سازهاي داراي عدم قطعيت به عندوان متغيرهاي تصادفي با توزيع احتمال نرمال ما شده است. برخلاف طراحيهاي متعارف ميراگر جرمي تنظيم شده نه بر اساس حداقل رساندن ميانگين مربعات پاسخ سازه ميباشد، طراحي بهينه مبتني بر قابليت اعتماد به درستي عدم قطعيت در بار و مداهاي سازهاي را موردتوجه قرار ميدهد. براي رسيدن به اهداف اين مقاله جهت آناليز قابليت اعتماد ترنيب شبيه سازي مونتنارلو با شبكه عصبي استفاده شده است. با توجه به اينكه به نارگ يري رو شبيه سازي مونتنارلو براي ارزيابي احتمال خرابي نياز به تجزيه وتحليل سازه هاي زيادي ميباشد، ازاينرو از قابليت تقريب تابع شبكه عصبي برايبازتوليد رفتار سازه استاده شده است. اهميت عدم قطعيتهاي سازهاي، بر روي يك سازه يك درجه آزادي تحت زلزله ال سنترو نشان داده شده است و پارامترهاي سازه به عنوان متغيرهاي تصادفي در نظر گرفته شده اند. نتايج به دست آمده نشان ميدهد، رفتار قابليت اعتماد براي دو حالت طراحي بر مبناي قابليت اعتماد و طراحي يقين انديشانه وابسته به توابع هدف طراحي ميباشد
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICICA01-ICICA01_0360.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/12/27
تاریخ تغییر رکورد : 1396/11/12
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.