×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: اعجاز علمي قران
پدیدآورندگان : مهرناز گلي (پديدآور)
مرضيه همراه (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : همايش بين المللي حقوق علوم سياسي و معارف اسلامي
خلاصه : در بررسي ايات قران بويژه اياتي كه درباره علوم تجربي ، كه بيشتر انديشمندان به قران توجه به همين علوم نموده اند. هدف از پژوهش حاضر را اعجازعلمي قران قرار داده، ودر اين باب نظريه هاي زيادي مطرح شده، از جمله 3ديدگاه: 1)همه علوم بشري در قران وجود دارد 2)قران ،فقط كتاب هدايت است وهيچ رسالتي از علوم تجربي ندارد3)ديدگاه اعتدال كه در ظواهر ايات قران علوم بشري نيست وهدفش هدايت انسان ورسيدنش به كمال الهي است ، و بايد دانست كه قران دعوت به تعقل وخرد ورزي وعلم ميكند تا با اين هدف وقوانين ان وپي بردن با دلايل عقلي به ديني بودن همه علوم وجاودانگي قران تصريح نمايد ودر اين مقاله با روش تحليلي –توصيفي اعجاز علمي قران را بررسي نموده ورهاورد اين پژوهش ان است كه در ميان 3 ديدگاه مطرح شده در اين مورد ديدگاه اعتدال قابل پذيرش ودو ديدگاه ديگر مردود ميباشد
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ITPLAW01-ITPLAW01_036.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1396/8/17
تاریخ تغییر رکورد : 1396/8/17
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.