×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: كاربردهاي داده كاوي آموزشي در جهت بهبود عملكرد سيستمهاي آموزشي و مديريت آموزش در سازمانها
پدیدآورندگان : براآني، احمد (پديدآور)
شيوا فيروزه (پديدآور)
وحدت , داود (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : اولين كنفرانس ملي مديران آموزش و پژوهش
خلاصه : به توجه به علاقه روز افزون به رويكردهاي داده كاوي و بهبود عملكرد سيستم هاي آموزشي ، اين امر منجر به ايجاد داده كاوي آموزشي در يك جامعه پژوهشي در حال رشد مي شود . امروزه در عصر يادگيري چه در سيستم هاي آموزشي و چه در مراكز دولتي اهميت به سرمايه هاي انساني و توجه به عملكرد آموزشي آنها، جز لاينفك آن سيستم مي باشد. پيدا كردن الگوها ودانش نهفته درسيستم هاي آموزشي مي تواند به تصميم گيرندگان عرضه آموزش در جهت ارتقاء و بهبود فرآيند هاي آموزشي نظير برنامه ريزي، ثبت نام ، ارزيابي و مشاوره كمك شاياني نمايد. داده كاوي مي تواند در روي دو نوع سيستم آموزشي سنتي و الكترونيكي به كار گرفته شده و كاربرد هاي مربوط به تكنيك هاي آن در هر يك از اين دو سيستم مورد بررسي قرار گيرد. در حقيقت ابزاري است كه در فضاي مديريت دانش سازمان به كشف دانش از پايگاههاي داده آموزشي سازمان كمك مي كند و بدين ترتيب رويكردي اثرگذار در برنامه ريزي آموزشي آن سازمان داشته و به منظور بهبود كارايي و عملكرد دانش آموزان آن سازمان به كار مي آيد . در اين مقاله به بحث پيرامون روند اجراي يك سيستم آموزشي و تاثير داده كاوي آموزشي برروي آن پرداخته وبراي اين منظور به بررسي كارهاي انجام شده و قابل انجام در زمينه كاربرد عمليات مختلف داده كاوي مانند خوشه بندي ، طبقه بندي ، قوانين انجمني و همچنين پيش بيني در جهت وضعيت تحصيلي دانش آموزان مي پردازيم
شناسه : oai:civilica.com/Paper-MTRC01-MTRC01_072.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1389/6/8
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/16
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما
1396/12/26
راحله شهابی
0
0
پاسخ به دیدگاه
عالی است

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.