×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: ارزيابي مشكلات كالبدي و جمعيتي شهر اسلامشهراز منظر مديريت و برنامه ريزي شهري
پدیدآورندگان : مرضيه مالكي (پديدآور)
اسماعيل صوفي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين همايش بين المللي و چهارمين همايش ملي عمران شهري
خلاصه : مديريت و برنامه ريزي شهري به عنوان يك نهاد چاره ساز، مسئول نظارت و كنترل بر گسترش كالبدي و مشكلات جمعيتي شهرها مي باشد. در اين ارتباط موضوعي كه مديريت مي شود تهيه طرح هاي شهري است. پژوهش حاضر با توجه به اين ديدگاه، مشكلات كالبدي و جمعيتي شهر اسلامشهر را از ديدگاه نارسايي هاي مديريت و برنامه ريزي بررسي مي كند. بنابراين فرضيه اين تحقيق بدين صورت مي باشد: ريشه مشكلات كالبدي و جمعيتي شهر اسلامشهر را مي توان در عدم نظارت و پيگيري هاي مستمر مديران شهري خلاصه نمود. روش تحقيق مورد استفاده در اين پژوهش از نوع توصيفي و روش گردآوري اطلاعات،اسنادي و مشاهدات ميداني است. يافته هاي تحقيق نشان مي دهد كه سيل مهاجران روستايي به دليل گراني زمين و مسكن به ناچار به مناطق حاشيه تهران(اسلامشهر) هجوم مي آورند كه اين امر در اثر عدم نظارت مديران و برنامه ريزان شهري روز به روز در حال تشديد مي باشد و نتيجه كار چيزي جز تغيير كاربري كشاورزي و فضاي سبز به كاربري هاي شهري و شكل گيري بافت هاي غير استاندارد مسكوني نمي باشد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCUD04-NCUD04_166.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/7/25
تاریخ تغییر رکورد : 1395/6/29
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.