×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: تحليلي بر اخلاق اجتماعي در دعاي مكارم الاخلاق( صحيفه سجاديه)
پدیدآورندگان : محمد منصورنژاد (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : همايش منطقه اي اخلاق اجتماعي از منظر قرآن و عترت
خلاصه : در مقدمه نوشتار پس از طرح مساله، تامل دقيقي در باره مفهوم اخلاق اجتماعي شده و تاكيد شد كه اخلاق اجتماعي در عرض اخلاقفردي قابل فهم است. اين معناي از اخلاق اجتماعي با اصطلاح اتيك قرابت داشته و متاسفانه در ادبيات اخلاقي ما مسبوق به سابقهنيست. با اين وصف آيا مضمون و محتواي اخلاق اجتماعي را مي توان از نصوص ديني و شيعي چون صحيفه سجاديه استخراج نمود؟ پاسخمثبت بدين پرسش در قسمت هاي ديگر مورد توجه قرار مي گيرد. در بخش دوم با نقل فرازي از صحيفه سجاديه نكات متعددي در باره اخلاق اجتماعي مورد مداقه قرار گرفته و به پرسش هاي روزگار ما درموضوع با ابتناي به متن صحيفه پاسخ داده مي شود. از جمله بحث افشاگري، اختلاف، آفات زباني و راه حل ها، مطلق بودن يا نبودن احكام اخلاق اجتماعي و.... در بخش پاياني بر اساس مباحث قسمت هاي پيشين، نتايجي در موضوع اخلاق اجتماعي استخراج و استنباط شده است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-TAFTIAUMAAREF01-TAFTIAUMAAREF01_053.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1392/1/31
تاریخ تغییر رکورد : 1392/1/31
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.