×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: آري
پدیدآورندگان : -
نوع : متن
جنس : catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دانشگاه علامه طباطبایی (ره)

وضعیت نشر : لك لك
مشخصات فیزیکی : دیجیتالی، پی دی اف
خلاصه : در کتاب آسمان پرستاره، به تالیف مهرداد غفارزاده، هدف اصلی بیان اهداف، فرازها و وقایع اساسی و تاثیرگذار انقلاب است. کتاب آسمان پرستاره، یکی از عناوین مجموعه ای است که با تلاش فراوان و با همراهی و همکاری بسیاری از کارشناسان، نویسندگان و هنرمندان فعال در زمینه نشر کتاب های کودک و نوجوان، شکل گرفته است. از عنوان کتاب آسمان پرستاره، می توان دریافت که هدف، آشنایی با تاریخ انقلاب اسلامی ایران است. همه ی ما از طریق کتاب های درسی با گوشه هایی از تاریخ معاصر ایران و از جمله انقلاب اسلامی آشنا شده ایم. اما عظمت این انقلاب و نقش آن در تغییر سرنوشت مردم ایران، به گونه ای است که بی هیچ تردیدی، وجود چنین مجموعه هایی بسیار ضروری به نظر می رسد تا نسل نوجوان بتواند با زوایای مختلف شکل گیری و پیروزی انقلاب و استقرار نظام جمهوری اسلامی، پس از 2500 سال حکومت پادشاهان خودکامه، آشنا شود. شاید تاکنون بارها این جمله را شنیده باشیم که گذشته چراغ راه آینده است . در پس این عبارت ساده و کوتاه، حقیقتی عظیم نهفته است که توجه به آن می تواند هر ملتی را در مسیر تاریخش، به سعادت و کمال برساند. در این زمینه، دانستن تاریخ معاصر، نقش و اهمیت برجسته تری دارد و این اهمیت، در مورد تاریخ انقلاب اسلامی ایران، غیرقابل انکار است. همه کودکان باید از زمینه ها و دلایل وقوع انقلاب اسلامی، ویژگی ها و آرمان های رهبری آن، و فرازها و حوادث اساسی آن مطلع باشند. به این ترتیب، در آینده خواهند توانست با بصیرت و آگاهی بیش تر، تداوم دهنده ی راه انقلاب و پیگیر اهداف اصلی آن باشند و تلاش و ازخودگذشتگی نسل های قبل را به ثمر رسانند. در کتاب اول، با زندگینامه و مبارزات سیاسی رهبر انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) تا زمان تبعید ایشان به عراق آشنا می شویم. سپس در دو جلد بعدی، شکل گیری انقلاب در سال های 1356 و 1357 و فراز و نشیب های آن تا زمان پیروزی در 22 بهمن 1357 را می خوانیم. پس از آن، از سال 1358 به بعد، در هریک از جلدهای دیگر، وقایع یکی از سال های پس از پیروزی انقلاب را مرور می کنیم. در کتاب آسمان پرستاره، تلاش شده که غیر از بیان وقایع سیاسی و دستاوردهای انقلاب که در لابه لای آن از روایت ها، خاطره ها، داستان ها و شعرهای مناسب نیز استفاده شده است، به تمام موضوعات مربوط به شما و یا مورد علاقه ی ما (از قبیل موفقیت های علمی و هنری کودکان، نوجوانان و جوانان- فیلم ها و کتاب های برگزیده روز های ورزشی ایران در سطح بین المللی- چاپ تمبرها و اسکناسی ها وضرب سکه های دوران انقلاب و...) نیز پرداخته شود.
یادداشت :
/ مهرداد غفارزاده
عنوان از روی صفحه عنوان فایل PDF
ملزومات سیستم: ویندوز xp+ ، ادوب اکروبات ریدر 9+ ، موزیلا فایر فاکس 23+ ، اینترنت اکسپلورر 9+ ، گوگل کروم 23+
شناسه : 788581
تاریخ ایجاد رکورد : 1398/10/25
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.