×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: دين و دولت در ايران عهد مغول(جلد اول: از تشكيل حكومت منطقه مغولان تا تشكيل حكومت ايلخاني)
پدیدآورندگان : شيرين بياني(اسلامي ندوشن) (پديدآور)
احمد حب‌علي موجاني (ویراستار)
نوع : متن
جنس : کتاب
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

مرکز نشر دانشگاهی

وضعیت نشر : مركز نشر دانشگاهي ، چاپ چهارم-1389
مشخصات فیزیکی : وزیری
فهرست مطالب : فصل اول: دین در نزد مغولان, فصل دوم: الوهیت خاندان چنگیز, فصل سوم: چگونگی فراهم آمدن مقدمات تهاجم مغولان, فصل چهام: مغولان در رویارویی با ایران و اسلام, فصل پنجم: مسئله جانشینی چنگیزخان و رابطه آن با ایران و اسلام, فصل ششم: قوبیلای قاآن و عصر جدید امپراطوری جهانی مغول, فصل هفتم: ورود غرب با حربه دین در معركه شرق, فصل هشتم: هلاكوخان و فتح سراسری ایرانسكون اسلام, فصل نهم: مغولان و دستگاه خلافت فرجام كار, فصل دهم: هلاكوخان و استقرار حكومت مغولی ایلخانی در ایران
یادداشت :
به هنگام تهاجم مغول به ایران و به طور كلی به ممالك اسلامی، كه خان بزرگ و فرزندان و سردارانش با تمام توان و نیروی مادی و معنوی خویش در آن شركت داشتند، بر اثر تزلزلی كه در همه اركان و شئون جامعه ایجاد شد، چنان می‎نمود، كه همچنانكه دولت از دست رفت دین نیز در كار از دست رفتن است.این موضوع خاص و مهم كه درخور مطالعه و بررسی دقیق است محتوای كتابی را تشكیل می‎دهد كه مجلداتی را شامل می‎شود و كتاب حاضر مقدمه‎ای بر آن است.در این كتاب، كوشش شده است تا رویارویی دو طرز تفكر و دو فرهنگ ناهمگون و نابرابر غالب و مغلوب نموده شود و روشن گردد كه چگونه از یكسو قوم غالب كوشش در تحمیل سلطه همه جانبه خود داشت و از سوی دگیر ایرانیان با ظرافت و دقت و تردستی در صدد نجات هویت تاریخی و معتقدات خویش برآمدند.
شناسه : oai:iup.ir/533
تاریخ ایجاد رکورد : 1388/10/12
تاریخ تغییر رکورد : 1391/11/15
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.