×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: ارزيابي عوامل خوردگي مبدل حرارتي پوسته و لوله پالايشگاه لاوان
پدیدآورندگان : محمدرضا سرمستي امامي (پديدآور)
رحمان عرفاني راد (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : مهندسي و كنترل فرايند
وضعیت نشر : پانزدهمين كنگره ملي مهندسي شيمي ايران
خلاصه : در اين پژوهش از آزمايش هاي مختلف خوردگي براي بررسي عوامل خوردگي مبدل حرارتي پوسته و لوله درپالايشگاه لاوان استفاده م ي شود. مبدلهاي حرارتي پوسته و لوله با جريان آب دريا درون لوله مبدل عمل س رد كردن بوتان درون پوسته را انجام مي دهند. از اين رو سه عدد لوله مبدل حرارتي از واحد گاز مايعLPG براي بررسي انتخاب شد. در اين پژوهش از تكنيك نوين نويز الكتروش يميايي براي بررسي محصولات خوردگي روينمونه هاي خورده شده و نيز روش هاي الكتروشيميايي ايمپدانس و پلاريزاسيون سيكلي براي تعيين عامل خوردگي ا ستفاده شده ا ست . نتايج اين آزمايش ها ن شان داد كه نمونه آ لياژ برنج به كار رفته در برابر خوردگي يكنواخت و خوردگي حفره اي مقاوم ا ست . در نتيجه عامل خوردگي مي تواند نا شي از وقوع خوردگي تنشي و خوردگي انتخابي در آلياژ به كار رفته در ساخت لوله ه اي مبدل با شد . همچنين خوردگي سايشي و خوردگي گالوانيك نيز در محل اتصال لوله ها به صفحات نگهدارنده مشاهده شد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICHEC15-ICHEC15_414.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/4/19
تاریخ تغییر رکورد : 1394/10/15
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.