×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي تأثيرات اقتصادي ورود اپراتور چهارم سيار (MNO ) بر ساير اپراتورها
پدیدآورندگان : هاشم مداح حسيني (پديدآور)
علي ابوالقاسمي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : کتاب راهنما
چاپ
صاحب محتوا :

موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات

توصیفگر : MVNO
اپراتور تلفن همراه
CAPEX
OPEX
MNO
وضعیت نشر : تهران : مركز تحقيقات مخابرات ايران ، 1393
خلاصه : گزارش پیش رو دربرگیرنده اثرات ورود اپراتور جدید از دیدگاه اقتصادی و بازار بر روی سایر اپراتورهای خدمات بی‌سیم است. مطالب ذکر شده در این گزارش ترکیبی از مطالعات جهانی به همراه بررسی و تحلیل بازار ایران است. در ابتدا بررسی اثرات ورود یک اپراتور جدید در حوزه پهن‌باند سیار که با برسی ورود 5 اپراتور تازه وارد به عرصه خدمات پهن‌باند سیار در کشورهای انگلستان، اسپانیا، عربستان، مالزی و ژاپن انجام شده است. با توجه به اینکه تمرکز اپراتور چهارم بیشتر بر روی ارائه خدمات دیتا خواهد بود، انتظار می‌رود اپراتورهای وایمکس نیز از حضور این بازیگر در بازار پهن‌باند متأثر شوند. به همین دلیل به مقایسه آمار و ارقام رشد تکنولوژی پهن‌باند سیار (3G و 4G) و وایمکس در بیش از 10 کشور پرداخته‌ایم که دارای تعداد قابل توجهی مشترک وایمکس بوده‌اند. همچنین رویکرد دو اپراتور بزرگ وایمکس در کشورهای مالزی و روسیه نیز مورد بررسی قرار گرفته است. موضوع دیگری که در توسعه بازار اپراتور جدید باید مدنظر قرار گیرد، برآورد هزینه‌های اپراتور است. هزینه‌های کلی یک اپراتور موبایل یا Total Cost of Ownership (TCO) شامل هزینه‌های عملیاتی و هزینه‌های سرمایه‌گذاری است. اجزای این هزینه ها به همراه مقادیر هریک از آن‌ها برای بازار ایران استخراج شده است. در نهایت، بر اساس سهم بازار مورد نظر برای اپراتور جدید و بر اساس الگوی پوشش‌دهی در نظر گرفته شده، CAPEX و OPEX نهایی مورد محاسبه قرار گرفته است.lt;br/gt;lt;br/gt;
یادداشت :
ی ی 267 , ص.: مصور.
کد پروژه 933121
کد گزارش CTI.RCG.TER.9331219.05v04
پروژه quot;مطالعه و امکان‌سنجی ورود اپراتور چهارم ارائه کننده خدمات تلفن همراه پهن‌باندquot;
شناسه : oai:vlib.itrc.ac.ir/8095
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/4/24
تاریخ تغییر رکورد : 1398/11/29
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.