×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: درآمدي بر نظام شخصيت زن در اسلام
پدیدآورندگان : -
نوع : متن
جنس : catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دانشگاه علامه طباطبایی (ره)

وضعیت نشر : دفتر مطالعات و تحقيقات زن و خانواده
مشخصات فیزیکی : دیجیتالی، پی دی اف
خلاصه : آفرینش دو جنس با تفاوت های معین، نقش های متفاوتی را برای هر کدام رقم زده است. دو جنس در آغاز آفرینش، هم نشین و زوج یک دیگر شدند و این پیوند زوجیت استمرار یافت. یک زوج، دایره ی کاملی از انسانیت را تشکیل می دهند. پس زن و مرد مکمل یک دیگر قرار می گیرند. این مکملیت هم در ویژگی های طبیعی (نیازمندی ها و توانایی ها) و هم در حقوق و تکالیفی که آن دو در قبال یک دیگر دارند، پدیدار شده است. هر قدر که افراد بیش تر در پی تکمیل یک دیگر برآیند، زوج انسانی کار آمد تر خواهد شد. بنابراین تفاوت های طبیعی نه سندی برای ارزش مندی و فضیلت یک جنس بر دیگری، بلکه راهی برای گذران یک زندگی ایده آل اند.
یادداشت :
/ فریبا علاسوند
عنوان از روی صفحه عنوان فایل PDF
ملزومات سیستم: ویندوز xp+ ، ادوب اکروبات ریدر 9+ ، موزیلا فایر فاکس 23+ ، اینترنت اکسپلورر 9+ ، گوگل کروم 23+
شناسه : 783070
تاریخ ایجاد رکورد : 1398/10/25
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.