×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: كاليبراسيون ضرايب بار و مقاومت آيين نامه فولاد ايران بر اساس تئوري قابليت اعتماد سازه ها
پدیدآورندگان : محمدرضا معرف زاده (پديدآور)
محسن كردلو (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : سازه و مكانيك كاربردي
وضعیت نشر : ششمين كنگره ملي مهندسي عمران
خلاصه : در ايران روش حالات حدي ابتدا در قالب نشريه 169 سازمان مديريت و برنامه ريزي و با الهام از آيين نامه 1994AISC LRFD آيين نامه طراحي سازههاي فولادي ايالات متحده امريكا به روش حالت حدي) وارد عرصه طراحي سازههاي فولادي گرديده و سعي شده است كه نشريه مذكور با نسخه پيشين آيين نامه طراحي سازه هاي فولادي ايران (مبحث دهم مقررات ملي ساختمان ويرايش 1384 هش و قبل از آن) و آييننامه بتن ايران (آبا) سازگار باشد و از سال 1387 هش اين روش رسماً بعنوان روش ديگر طراحي سازههاي فولادي علاوه بر روش تنش مجاز پذيرفته و در مبحث دهم مقررات ملي ساختمان گنجانده شد. اما بايد به اين نكته توجه داشت كه شرايط اقتصادي ، اجتماعي و ديگر شرايط موثر بر ساخت و ساز مانند خصوصيات فولاد مصرفي در ايران با كشور ايالات متحده متفاوت است؛ از سوي ديگر اهم تغييرات صورت گرفته در آيين نامه مورد بحث نسبت به آيين نامه مرجع، خصوصاً در مورد تركيبات بارگذاري با اقتباس از آييننامه طراحي سازههاي بتني ايران (آبا)، انجام شده است. بنابراين با توجه به تفاوتهاي بنيادين مصالح فولادي و بتني و آنچه گفته شد ممكن است استفاده از اين آيين نامه نتيجه مورد انتظار را به همراه نداشته باشد؛ لذا در اين مقاله كه برگرفته از تحقيقات مولفين در قالب پايان نامه كارشناسي ارشد سازه ميباشد[ 1] با استفاده از تئوري قابليت اعتماد سازهها تلاش شده است كه ضرايب جزئي ايمني بكار رفته در بخش مربوط به روش حالات حدي آييننامه ارزيابي و بگونهاي اصلاح گردد كه ضمن ايجاد سطح ايمني مورد قبول با تغيير در شرايط طراحي (مانند تغيير در ابعاد مقاطع) تغييرات فاحش در سطح ايمني بوجود نيايد
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCCE06-NCCE06_0200.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1390/5/28
تاریخ تغییر رکورد : 1395/6/28
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.