×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: شبيه سازي حذف SO2 از جريان هاي گازي با استفاده از تماس دهنده هاي غشايي
پدیدآورندگان : صديقه نوعي (پديدآور)
مجيد مهدويان (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : تكنولوژي هاي جداسازي
وضعیت نشر : پنجمين كنفرانس ملي كاربرد CFD در صنايع شيميايي و نفت
خلاصه : در اين پروژه مدلسازي و شبيه سازي جذب شيميايي SO2 از هوا با استفاده از تماس دهنده غشايي الياف توخالي مورد بررسي قرار گرفت. يك مدل رياضي دو بعدي به منظور بررسي انتقال SO2 از ميان غشاء و جذب آن توسط آب بعنوان حلال جاذب ارائه و با استفاده از نرم افزار comsol multiphysics بصورت عددي حل گرديد. نتايج حاصل از مدل با نتايج آزمايشگاهي مقايسه و اعتباردهي شد و نشان داد كه توافق خوبي بين آنها وجود دارد. نتايج شبيه سازي نشان داد كه راندمان حذف SO2 با استفاده از تماس دهنده غشايي بيشتر از 80% مي باشد و در مقادير بالاتر دبي مايع (بيشتر از 24ml/min) حذف SO2 تقريبا بصورت كامل انجام خواهد شد. همچنين در اين پروژه تاثير پارامترهاي مختلف از جمله، دبي گاز و مايع، غلظت ، تعداد و طول الياف و نسبت تخلخل به انحناء بر راندمان فرآيند مورد بررسي قرار گرفت.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCFDACCI05-NCFDACCI05_019.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/5/14
تاریخ تغییر رکورد : 1393/5/14
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.