×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: كنترل ارتعاشات سازه بوسيله سيستم ميراگر جرمي تنظيم شده
پدیدآورندگان : شهلا داداش پور (پديدآور)
حسين غفارزاده (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : سازه و زلزله
وضعیت نشر : اولين كنفرانس ملي بهسازي و مقاوم سازي بافتهاي شهري در مجاورت گسلهاي فعال
خلاصه : در اين مقاله تئوري طراحي بهينه به همراه يك روش عددي، جهت تعيين پارامترهاي بهينه ميراگر جرمي تنظيم شده Tuned Mass Damper)ارائه شده است. در اين روش كه در برگيرنده تمام حالات ديناميكي ميباشد، تابع چگالي طيفي تواني، وارد تئوري شده و از نظريه فرآيندهاي تصادفي استفاده شده است. با استفاده از كمينه كردن ميانگين مجذورات پاسخ سازه در حوزه فركانس، پارامترهاي بهينه هرTMDتعيين ميشوند. از آنجا كه طي فرآيند بهينه سازي با يك سري معادلات غيرخطي همزمان مواجه ميشويم كه حل آنها با روشهاي تحليلي بسيار مشكل ميباشد، يك روش عددي بهينه سازي (روش تندترين كاهش) نيز جهت تعيين پارامترهايTMDارائه شده است كه افزايش تعداد تكرارمحاسبات باعث همگرايي جوابها به مقادير واقعي آنها ميشود. در نهايت جهت بررسي كارايي روش مذكور، پارامترهاي بهينه براي سيستم يك درجه آزاد با يكTMDو قاب برشي 5 طبقه با يك و دو عددTMDتحت بارگذاري زلزله،تعيين شده و سپس اثرTMDدر كاهش ارتعاشات سازه بررسي شده است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCCVAF01-NCCVAF01_025.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1392/3/23
تاریخ تغییر رکورد : 1392/3/23
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.