×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: تأثير فناوري اطلاعات در ارائه خدمات اطلاع رساني كتابخانه ها و مراكز اطلاع رساني
پدیدآورندگان : زهرا خواجه علي جهانتيغي (پديدآور)
معصومه خواجه علي جهانتيغي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين كنفرانس بين المللي مديريت، كارآفريني و توسعه اقتصادي
خلاصه : امروزه فناوري هاي جديد با حجمي فراوان زندگي و محيط كار و حتي ابعاد وجودي انسانها را تحت تأثير قرار داده و بشر امروز بدون فناوري و بهره گيري از آن امكان عملي براي ادامه حيات ندارد. شتاب انتشار داده ها و آمار و اطلاعات ناشي از عصر ديجيتال و الكترونيك به حدي است كه مي توان از آنان به عنوان انفجار اطلاعات ياد كرد. در عصر حاضر كمتر حرفه اي را مي بينيم كه فناوري رنگ تازه اي به آن نداده يا تغيير و تحول در آن ايجاد نكرده باشد. كتابخانه ها و مراكز اطلاع رساني نيز از اين پيشرفتها و تغييرات مصون نمانده بلكه به عنوان يكعي از تجلي گاههاي عمده فناوري هاي جديد ارتباطي و اطلاعاتي به حساب مي آيد و روز به روز وسيع تر، وظايف آنها سنگين تر و پيچيده تر مي شود. اين روند، فعاليت آنها را متحول كرده و ميان آنها و جامعه مخاطب به واسطه فناوريهاي نوين اطلاعاتي و ارتباطي روابط نزديك تري برقرار نموده است. لذا فناوري اطلاعات باعث افزايش سرعت، كيفيت، قابليت ها، امكان دسترسي و ايجاد يكپارچگي در اطلاعات، كاهش نيروي انساني غيرحرفه اي و ايجاد ارزش افزوده مي گردد. تغييرات سريع و همه جانبه، كتابخانه ها را در آستانه عصر جديدي قرار داده كه با گذشته نه چندان دور، بسيار متفاوت است و در اين راستا شاهد پيشرفتهاي قابل توجهي مي باشيم . در اين تحقيق سعي بر آن اسعت كعه تعاريفي از فناوري اطلاعات، تاريخچه كاربرد فنآوري در كتابخانه ها و مراكز اطلاع رساني، زيرساختهاي فناوري اطلاعات، مزايا و محدوديت هاي آن و تأثيرات فناوري اطلاعات بر مراكز اطلاع رساني بيان شود.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-EME02-EME02_1172.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/6/14
تاریخ تغییر رکورد : 1396/10/24
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.