×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: سنتس نانوذرات نقره با استفاده از ساكارز
پدیدآورندگان : مريم صفري پور (پديدآور)
بهرام كيواني (پديدآور)
اكبر قائمي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : كنفرانس بين المللي يافته هاي نوين پژوهشي در شيمي و مهندسي شيمي
خلاصه : در سال هاي اخير توليد ناوذرات با استفاده از اصول شيمي سبز جايگاه ويژه اي در پژوهش پيدا كرده است. در اين مطالعه سنتز نانوذرات نقره با استفاده از روش كاهش شيميايي مورد بررسي قرار گرفت. در اين روش از ساكارز و پلي وينيل پيروليدون (pvp) به ترتيب به عنوان عامل كاهنده و پايدار كننده و همچنين از سديم هيدروكسيد به منظور افزايش سرعت واكنش استفاده شد. بررسي هاي انجام شده در طيف پراش اشعه ايكس (XRD)، تشكيل موفقيت آميز نانوذرات نقره را نشان داد. بر اساس تصاوير به دست آمده از ميكروسكوپ الكتروني روبشي (SEM) نانوذرات نقره با اندازه ذرات 86 نانومتر تشكيل شده است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CHCONF01-CHCONF01_103.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/10/20
تاریخ تغییر رکورد : 1394/10/20
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.