×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: استفاده از پسماند نيشكر در ساخت تخته خرده چوب تجاري
پدیدآورندگان : سيده معصومه حافظي (پديدآور)
كاظم دوست حسيني (پديدآور)
حميد زارع حسين آبادي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين همايش ملي حفاظت و برنامه ريزي محيط زيست
خلاصه : در اين تحقيق امكان ساخت تخته خرده چوب از پسماند كشاورزي (باگاس) در ساخت تخته خرده چوب تجاري مورد بررسي قرار گرفت. از باگاس با درصد اختلاط ( 0 25و50و52 %) به همراه خررده چروب گلي ري در ساخت تخته خرده چوب همسان استفاده شد. تخته ها باچسب اوره فرمالدئيد و دماي پرس C 552 ساخته شدند. در ايرن تحقيق ويژگي هاي فيزيكي و مكانيكي تخته ها مورد بررسي قرار گرفت. نتايج نشان داد كه با افزايش درصد باگاس در تخته ها گذب آب و واكشيدگي ضخامت و مقاومت خمشي تخته ها افزايش وچسبلدگي داخ ي كاهش مي يابد . با توجه به تجزيه و تح ليل اين بررسي تيمار B %52 باگاس و 52 % خرده چوب گلي ي) به عنوان تيمار بهينه )انتخاب شد و مقاومت هاي آن در حد مطل وب مي باشد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NATURE01-NATURE01_027.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1392/1/31
تاریخ تغییر رکورد : 1394/12/21
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.