×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: اثربخشي كتاب تفكر و پژوهش بر ارتقاي مهارت پژوهشي، روحيه پژوهشگري دانش آموزان ششم ابتدايي
پدیدآورندگان : زهره جاويدي (پديدآور)
حسين كارشكي (پديدآور)
طاهره جاويدي كلاته جعفرآبادي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنفرانس سالانه رويكردهاي نوين پژوهشي در علوم انساني
خلاصه : هدف اين پژوهش بررسي اثربخشي كتاب تفكر و پژوهش ششم ابتدايي بر ارتقاي روحيه پژوهشگري و مهارت پژوهش دانش آموزان است. روش تحقيق از نوع شبه آزمايشي با دو گروه كنترل و آزمايش است و جامعه آماري شامل دانش آموزان دختر ششم ابتدايي منطقه تبادكان مشهد است. از نمونه در دسترس 22دانش آموز انتخاب گرديده و در دو گروه با جايگزيني تصادفي قرار گرفتند. دو گروه از لحاظ ميانگين معدل توسط مدرسه همتا سازي شده اند. در بررسيمتغير روحيه پژوهشگري از تحليل كوواريانس و در بررسي متغير مهارت پژوهش از آزمون t مستقل براي مقايسه دو گروه استفاده شده است. ابزارها شاملپرسشنامه روحيه پژوهشگري ساخته محمد شريفي ) 1332 ( و چك ليست مهارت پژوهشي محقق ساخته مي باشد. نتايج تحقيق نشان داد عملكرد و نگرش دو گروه كنترل و آزمايش در حوزه مهارت پژوهش و روحيه پژوهشگري تفاوت معناداري دارد به اين معني كه كتاب تفكر و پژوهش ششم ابتدايي توانسته است روحيه پژوهشگري و مهارت پژوهش دانش آموزان را ارتقا بخشد و در بين اين دو متغير مقدار اندازه اثر )اثربخشي( روحيه پژوهشگري از مقدار اندازه اثر پژوهشگري بيشتر است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ACHCONF01-ACHCONF01_151.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/2/19
تاریخ تغییر رکورد : 1396/10/29
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.