×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: نظري به روابط آب و هواشناسي و توريسم:با تاكيد بر معرفي اشخاص TCI
پدیدآورندگان : حسن ذوالفقاري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : همايش كاربرد جغرافياي طبيعي در برنامه ريزي محيطي
خلاصه : آب و هوا و توريسم روابط محكم ناگسستني و پيچيده اي با هم دارند اين پيچيدگي درواقع به چندگانگي ماهيت آب و هوا و شيوه هاي پيچيده تركيب متغير ها مربوط مي شود تلاشهاي زيادي براي حل اين مشكل از طرف اقليم شناسان زيست اقليم شناسان و زيست هواشناسان صورت گرفته و شاخصهاي زيادي نيز براي تعيين روابط پيشنهاد شده است در گذشته اين شاخصها اشكال ساده اي داشته و بيشتر براساس پارامترهاي ساده اقليمي استوار بودند دماي موثر دماي معادل، شاخص تنش حرارتي و يا شاخص اسايش حرارتي فقط نمونه هايي از اين قبيل شاخصها محسوب ميش وند كه بيش از يك قرن است كه براي ارزيابي شرايط آسايش حرارتي محيطهاي سرپوشيده و آزاد از جمله مقاصد گردشگري مورد استفاده قرار مي گيرند. مهمترين محدوديت اين شاخصها ناديده گرفته شدن روابط ترمو فيزيولوژيك در آنها بوده است هم اكنون تعداد زيادي شاخص ترموفيزيولوژيك كه از بيلان انرژي بدن انسان مشتق شده اند و جود دارد كه از طرف محققان آب و هواشناسي توريسم براي بررسي و ارزيابي ويژگيهاي اسايش حرارتي گردشگران مورد استفاده قرار ميگيرند. شاخصهيا دما فيزيولوژيك نظر متوسط پيش بيني شده PMV و شاخص دماي معادل فيزيولوژيك PET دو نمونه از مهمترين اين شاخصها مي باشند كه عليرغم وجود برخي محدوديت ها امروزه بطور گسترده در اهداف توريسم مورد استفاده قرار ميگيرند.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-RCAPGEP01-RCAPGEP01_063.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1390/4/8
تاریخ تغییر رکورد : 1390/4/8
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.