×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: استاندارد مجموعه كتابخانه عمومي ايران
عنوان: :Iran Public Libraries Standard Project
پدیدآورندگان : عليپور حافظي، مهدي، ‏‫۱۳۵۲-‏ (پديدآور)
انجمن علمي كتابداري و اطلاع‌رساني ايران (پديدآور)
نوع : متن
جنس : catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دانشگاه علامه طباطبایی (ره)

توصیفگر : Iran‪
Public libraries
ايران
Libraries Standard
ILISA-PIS5
استاندارد كتابخانه‌اي
كتابخانه عمومي
public libraries
وضعیت نشر : تهران : : دانشگاه علامه طباطبائي ، ، ۱۳۹۸
مشخصات فیزیکی : ۳۱ص. : پیوست، جدول، دیجیتالی، فایل پی دی اف
خلاصه : استانداردها و رهنمودهای مجموعه منابع اطلاعاتی كتابخانه عمومي كه پيش‌نويس آن در كارگروه تخصصي تهیه و تدوين شده است، از نوع استانداردهاي شركتي/ انجمني/ كارخانه‌اي است كه با روش تلفیقی تدوين شده است. در اين روش به جاي استفاده از يك متن استاندارد خارجي و ترجمه آن، از يك و چند منبع داخلي و خارجي براي تدوين استاندارد استفاده شده است. استاندارد حاضر، يكي از 7 استاندارد تهیه شده در طرح پژوهشي «تدوين استانداردهاي كتابخانه‌هاي عمومي كشور و رويه‌هاي تهيه و پياده‌سازي آن‌ها» با كد رهگيري 15186-140182 در «سامانه مديريت اطلاعات تحقيقاتي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري» (سمات) است كه مطابق قرارداد 36221- 2/7/1396 ميان انجمن علمي كتابداري و اطلاع‌رساني ايران و نهاد كتابخانه‌هاي عمومي ايران، توسط اين انجمن و با مشاركت امور کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران و اداره كل كتابخانه‌هاي مساجد كشور تدوين شده است.برای تهیه استاندارد حاضر، ابتدا دبیر استاندارد در دیماه 1396 انتخاب شد و پس از توجیه و معرفی طرح، در تاریخ 1/11/1396 تحقیق و تدوین استاندارد مذکور، رسماً از طریق فرم کارسپاری به وی واگذار شد. طی مدت دو هفته تیم پژوهش و تدوین استاندارد، شناسایی و هماهنگی‌های اولیه برای توجیه همکاران صورت گرفت. در تشکیل این تیم، سعی شد که از افراد دارای تحصیلات مرتبط و نیز سابقه کار در تأمین مجموعه منابع استفاده شود. طی بازه زمانی بهمن 1396 تا پایان مرداد 1397، این گروه تحقیقات گسترده‌ای در متون استاندارد داخلی و بین‌المللی و نیز اسناد بالادستی کشور در حوزه کتابخانه‌های عمومی انجام داد و در نهایت پیش‌نویس حاضر در تاریخ 6/6/1397 تهیه و برای اقدامات بعدی به دبیرخانه طرح، ارسال شد.
یادداشت :
/ کارفرما انجمن علمی کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران
؛ مجری مهدی علیپورحافظی
؛ تأیید (کمیسیون فنی): نوش‌آفرین انصاری ...[و دیگران]
؛ تصویب (هیئت مدیره انجمن): فریبرز خسروی...[و دیگران]
عنوان از روی صفحه عنوان فایل پی دی اف
کتابنامه: ص. ۲۰-۲۳
ملزومات سیستم: ویندوز xp+ ، ادوب اکروبات ریدر 9+ ، موزیلا فایر فاکس 23+ ، اینترنت اکسپلورر 9+ ، گوگل کروم 23+
شناسه : 790483
تاریخ ایجاد رکورد : 1398/11/7
قیمت شيء دیجیتال : رایگان


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.