×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي اصول و مباني منشور شهر اموزنده با نگاه به تجربه جهاني شهر گوادالا خارا مكزيك
پدیدآورندگان : سعيد كاووسي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين كنفرانس تخصصي معماري و شهرسازي ايران
خلاصه : شهر پديده اي چند بعدي است كه مي تواند با توجه به تاكييد بر يكي از ابعاد نقش خاصي را به خود بگيرد و با ان تعريف شود. شهرها نقش محوري در ساخت و تجربه فرهنگ هاي روزمره بازي مي كنند. شهر به عنوان يك علت به مثابه فضايي كه كنش هاي جامعه شهري در ان شكل مي گيرد، در بروز و شكل گيري منش هاي فرهنگي خاص نقش دارد و به عنوان يك معلول در نتيجه بروز و فراگير شدن فرهنگ و با منشي خاص در جامعه دستخوش تحولات انعكاسي مي شود. در درون فضاي شهري است كه معاني فردي و جمعي شكل مي گيرند و يا شكل خود را از دست مي دهند و هويت هاي تعريف مي شوند.شهر گفتماني است و اين گفتمان در حقيقت يك زبان است . بدون ترديد يكي از ابزارجامعه بشري براي پرورش و بسط فرهنگ، آموزش است. كه خود زائيده رشد تمدن و فرهنگ بشربوده. با توجه به سرعت بالاي تغييرات در جامعه شهري ، قزوني ورودي هاي مختلف در عرصه هاي مختلف در وجوه گوناگون زندگي شهرنشينان نياز به آموزش ، نيازي بلا انقطاع و يكي از نيازهاي اساسي جامعه مدرن توصيف مي شود. ارتباط اموزش آموزه و فضاي آموزش دهنده ارتباطي چند وجهي است. يكي عامل تغيير ديگري مي شود. آموزه اي جديد نياز به آموزش خاص دارد و نيازمند بستري مناسب براي آن آموزش است. شهر همزمان بستر، محمل و محتواي آموزش است. گوادالاخارا پايتخت ايالت مكزيك جاليسكو و يكي از مهم ترين قطب هاي فرهنگي، صنعتي و اقتصادي در اين كشور است. ايجاد مسير فعال تفريحي در واقع نوعي اقدام با هدف ايجاد بستر لازم در خصوص ورزش، رفاه اجتماعي، پيشرفت جامعه و كيفيت زندگي در شهر با افتتاح 21.5 كيلومتر پارك خطي (طولاني ترين پارك در شهر) است كه در يكشنبه هر هفته به مدت 6 ساعت است مردم و شهروندان اقدام به راهپيمايي مي كنند.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-AAUC01-AAUC01_245.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/10/14
تاریخ تغییر رکورد : 1396/3/20
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.