×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: سفالگري بدون چرخ (بافت و شكل گل)
پدیدآورندگان : اف.كارلتون بال (پديدآور)
سنبل نفريه (مترجم)
جنيس لووس (پديدآور)
علي اكبر رژدام (ویراستار)
نوع : متن
جنس : کتاب
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

مرکز نشر دانشگاهی

وضعیت نشر : مركز نشر دانشگاهي ، چاپ اول-1383
مشخصات فیزیکی : وزیری
فهرست مطالب : فصل اول: بافت زدن گلlt;brgt;فصل دوم: قرار دادن گل روی قالب گلیlt;brgt;فصل سوم: قرار دادن گل روی قالب روزنامه‌ایlt;brgt;فصل چهارم: تا كردن گل روی قالب روزنامه‌ایlt;brgt;فصل پنجم: پیچیدن گل به دور قالب لوله‌ای مقواییlt;brgt;فصل ششم: پیچیدن گل به دور یك شكلlt;brgt;فصل هفتم: قرار دادن گل روی قالب استوانه‌ای شكل مقوایی بزرگlt;brgt;فصل هشتم: پیچیدن گل به دور كیسه پلاستیكی پر از شنlt;brgt;فصل نهم: قرار دادن گل روی قالب برجستهlt;brgt;فصل یازدهم: قرار دادن گل روی قالب برجستهlt;brgt;فصل دوازدهم: قرار دادن گل به درون قالب آویختهlt;brgt;فصل سیزدهم: ساخت ظروف انگشتیlt;brgt;فصل چهاردهم: ساخت فتیله‌ایlt;brgt;فصل پانزدهم: شكلهای به هم پیوسته و ساختار ورقه‌ای شكلهای ایستاده مستقلlt;brgt;فصل شانزدهم: آماده سازی ظروف برای پخت در كورهlt;brgt;فصل هفدهم: دستورالعملهای لعابlt;brgt;فصل هجدهم: ترا سیگیلاتاlt;brgt;واژه‌نامه توصیفی انگلیسی به فارسی
یادداشت :
آب، خاك، باد، آتش، و انسان و دستهایش. دستها خاك و آب را می‌آمیزند و گل می‌سازند. گل را ورز می‌دهند و در آن می‌دمند و كوزه‌ای، كاسه‌ای، گلدانی، جامی، قدحی یا ... شكل می‌گیرد و بر آتش نهاده می‌شود. آنگاه است كه سفالینه‌ای، هستی می‌یابد. سفالگری بدون چرخ: ترجمه‌ای است از كتاب قدیمی هنر سفالگری كارلتون بال كه سنبل نفریه، هنرمند سفالگر ایرانی به فارسی برگردانده است. كارلتون بال معتقد است میان هنرمند و گل اتفاقی رازآمیز رخ می‌دهد و وقتی این اتفاق روی داد اثری بكر و زیبا آفریده می‌شود. او در كتابش این راز را برملا می‌كند. كارلتون بال مجموعه‌ای كامل از روشهای شكل‌دهی اشیای گلی كاربردی را بدون استفاده از چرخ سفالگری به خواننده عرضه می‌كند و می‌گوید كه چگونه از گل، حجمها و شكلها و بافتهای اعجاب انگیز بیافرینیم. طرح، اصلی‌ترین ركن ساخت سفالینه و سرامیك است، و زیررنگها و لعابها و دوغابهای رنگی صرفاً جامة طرح. این كتاب پژوهشی كوتاه و در عین حال عمیق در عرصه‌ای محدود اما مهم در صنعت سفال و سرامیك است كه خواندنش برای هنرجویان خلاق و علاقه‌مندان سودبخش و لذت‌آفرین است.
شناسه : oai:iup.ir/785
تاریخ ایجاد رکورد : 1388/9/25
تاریخ تغییر رکورد : 1392/4/10
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.