×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي عوامل مطرح شده بر كارآيي كاركنان اموزش و پرورش بويراحمد
پدیدآورندگان : سيد حمد الله خواهش نيك (پديدآور)
آيت روهينا (پديدآور)
سيد سعيد محقق (پديدآور)
عبدالحسين رمضاني اردكاني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين كنفرانس بين المللي حماسه سياسي (با رويكردي بر تحولات خاورميانه) و حماسه اقتصادي (با رويكردي بر مديريت و حسابداري)
خلاصه : در اين پروژه بنده قصد دارم عوامل موثر بر كارايي كاركنان آموزش و پرورش بويراحمدرا مورد بررسي قرار دهم. با خواندن كتابها و مقالات مختلف چهار عامل را كه بر كارايي تاثير دارند آورده ام كه اين عاملها خواه تاثير مثبت داشته باشند يا منفي، اين چهار عامل شامل (آموزش ضمن خدمت ، استرس شغلي ، محيط كار و انگيزش) مي باشند. بطور كلي آموزش و پرورش به عنوان يكي از عظيم ترين و فراگيرترين نهادهاي اجتماعي شناخته شده است كه اكثر مردم به نوعي با آن در ارتباط مي باشند. آموزش و پرورش منشاء بالقوه تغييرات مهم ارزشمند در تمامي ابعاد مختلف زندگي افراد و جامعه مي باشد. با توجه به اين گستره و اهميت و با توجه به پيچيدگي حاكم بر فعاليت هاي آموزشي، مشخص مي شود كه اداره مطلوب سازمان هاي آموزشي كاملاً وابسته به انجام فعاليت هايي است كه به صورتي دقيق و منظم در پرتو فعاليت هاي علمي و پژوهشي تدارك ديده شده باشند. با توجه به اين حساسيت است كه در نظام تعليم و تربيت، هيچ تصميم و برنامه فراگيري نبايد قبل از تأييد صحت و درستي آن به مرحله اجرا در آيد. اين تأييد عموماً از طريق استفاده از روش هاي علمي، قابل دسترسي است. براي كنترل، نظارت و ارزشيابي، فعاليت هاي اين نهاد گسترده و پيچيده و همچنين حصول اطمينان از صحت اجراي برنامه هاي آن، شيوه ها و تدابير قابل اتكايي وجود دارد كه مهمترين آنها «پژوهش» مي باشد. آموزش ضمن خدمت يكي از مؤثرترين ابزارهاي مديران براي مقابله با تغييرات محيطي بوده و ضامن ارايه مناسب خدمات، بخصوص در سازمان هاي خدماتي و دولتي مي باشد كه چنانكه منظم و هدفمند و در راستاي نيازهاي واقعي كاركنان تدوين و اجراء شود، نه تنها عملكرد كاركنان و سازمان را بالا مي برد، بلكه بهبود مهارت هاي مديران و افزايش رضايت كاركنان و ارباب رجوع را نيز در پي خواهد داشت. تجربه موفق ساير كشورها نشان مي دهد كه براي پرورش انسانهاي كارآمد بايد مفاهيم مربوط به كارآيي به شكل پر رنگي مورد بررسي قرار گيرد. مدتهاست كشورهاي پيشرفته به اين نتيجه رسيده اند كه براي اين كه نسل بزرگسال كارايي پرورش دهند، بايد آموزش كارآيي را از دوران كودكي و نوجواني آغاز كنند. به اين ترتيب كودكي كه با پول و كسب كاردرست و شرافتمندانه آشنا مي شود. در آينده نيز انساني خلاق و پولساز خواهد بود. جامعه ما نيز به جود چنين انسان هايي نياز مبرمي دارد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICPEEE01-ICPEEE01_0600.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/6/16
تاریخ تغییر رکورد : 1397/3/3
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.