×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: جذب متيلن بلو توسط نانو ذرات فريت كبالت (II)
پدیدآورندگان : محمد حيدربيگ (پديدآور)
عبداللطيف حيدربيگ (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : ويژه
وضعیت نشر : پنجمين همايش تخصصي مهندسي محيط زيست
خلاصه : فريت هاي استينل مواد مغناطيسي با فرمول مولكولي MM'2O4 كه در آن M و M' به ترتيب فلزات دو ظرفيتي و سه ظرفيتي هستند كاربرد هاي متعددي مانند حذف آلاينده ها، تصفيه هاي رنگي، كاربردهاي بيودارويي و ... دارند. متيلن بلو يك تركيب شيميايي آروماتيك هتروسيكلي است كه به طور گسترده در بيولوژي و شيمي كاربرد دارد و به عنوان شناساگر اكسيداسيون – احيا در شيمي تجزيه مورد استفاده قرار مي گيرد. در اين پروژه سنتز نانو ذرات فريت كبالت (II) به روش همرسوبي انجام شد و اثر آن بر روي جذب آلاينده ي متيلن بلو مورد بررسي قرار گرفت. مقايسه ي جذب آلاينده و فريت كبالت (II) توسط دستگاه UV-Vis در زمان هاي متفاوت مورد مطالعه قرار گرفت. اين روش يك روش دوستدار محيط زيست است زيرا بر اساس نتيجه ي بدست آمده، فريت كبالت (II) (CoFe2O4) به شكل مطلوبي آلاينده هاي مضر متيلن بلو را جذب نموده و قابليت بازيافت توسط محلول واجذب را دارا مي باشد
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CEE05-CEE05_543.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1390/6/2
تاریخ تغییر رکورد : 1396/9/7
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.