×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: آينده نگري مبتني برتفكر سيستمي راه كاري جهت پايداري توليدات كشاورزي
پدیدآورندگان : حميدرضا عشقي زاده (پديدآور)
فرزاد مندني (پديدآور)
مجتبي نوروزي (پديدآور)
فريد گل زردي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : يازدهمين كنگره علوم زراعت و اصلاح نباتات
خلاصه : امروزه كه نتايج مخرب و تاحدودي غيرقابلجبران ناشي ازتصميم گيريها و مديريت هاي چندده ساله انسان دربخش كشاورزي كه درزمان خود مورد تقدير نيز بوده اند قابل رويت شده است و ازسوي ديگر جهت ايجادد توانزن بيشتر بين رشد جمعيت و ميزان غذاي توليدي همگان برلزوم بهره برداري بهينه ازمنابع و پايداري توليد دربوم نظامهاي كشاورزي تاكيد مي كنند يكي ازمواردي كه دركاهش اشتباهات مديريتي اين بخش اثربخش خواهد بود همه جانبه نگري بلندمدت يا آينده نگري نسبت به فعاليت هاي فعلي است دراين ميان بهره گيري ازتفكرسيستمي و اموزش و بكارگيري عملي آن جايگاه ويژه اي دارد روش سيستمي علم يا نظريه نويي نيست بلكه روش جديدي است كه با به كاربستن آن ميتوان شناخت هاي گوناگون را براي دريافت بهتر موضوع مورد بررسي و دست يافتن به امكان فعاليت هاي بيشتر و موثرتر با هم جمع و تركيب كرد درواقع نگاه شخص به پديده هاي طبيعي به عنوان يك سيستم امتياز خاصي را براي اوايجاد نمي كند اما ميتواند حوزه ديد وي را وسيع كرده ودرك اورا ازوضعيت فعلي پديده ها بيشتر و دقيق تر كند بهرحال اكتفا كردن به اين سطح ازتفكر نيز دربيان ودرك رفتار پديده ها درديگر لحظات كمك نمي كند.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NABATAT11-NABATAT11_0278.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1392/3/11
تاریخ تغییر رکورد : 1395/8/19
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.