×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: جذب سيانيد از محيط هاي آبي با استفاده از نانو ذرات هيدروكسي آپاتيت مغناطيسي سنتز شده به روش هيدروترمال: مطالعه تعادلي و سينتيكي
پدیدآورندگان : رقيه نوروزي (پديدآور)
سعيد عزيزيان (پديدآور)
محمد هادي مهدي نژاد (پديدآور)
علي ظفرزاده (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : آب و فاضلاب
وضعیت نشر : پانزدهمين همايش ملي بهداشت محيط
خلاصه : سابقه و هدف : سياندي يك ماده سمي است ورود اين ماده به محيط زيست مخاطرات زيادي را به همراه دارد . هدف از انجام اين تحقيق بررسي حذف سيانيد از محيط هاي آبي با استفاده از نانو جاذب هيدروكسي آپاتيت مغناطيسي مي باشد روش تحقيق : در اين تحقيق نانو ذرات هيدوركسي آپاتيت مغناطيسي به روش هيدروترمال سنتز و كارايي حذف سيانيد در سيستم نا پيوسته مطالعه شد. تاثير عوامل موثر در فرآيند شامل PH، غلظت اوليه سيانيد، غلظت نانو ذرات هيدروكسي اپاتيت مغناطيسي و زمان تماس مورد بررسي قرار گرفت. داده هاي حاصل از تحقيق با مدل لانگمير و فروند ليخ و داده هاي سينتيك با مدل هاي شبه درجه يك ، شبه درجه دو و شبه اصلاح شده تطبيق داده شد. نتايج : با افزايش PH از 4 به 10 در غلظت 50 ميلي گرم بر ليتر سيانيد، غلظت 0/5 گرم بر ليتر نانو ذرات هيدروكسي اپاتيت مغناطيسي و زمان تماس 120 دقيقه ، كارايي حذف از 92/2 به 62/2 درصد كاهش يافت. درهمين شرايط با افزايش غلطت دوز جاذب از 0/1 به 0/8 گرم بر ليتر و كاهش غلظت سيانيد از 75 به 10 ميلي گرم بر ليتر كارايي حذف به ترتيب از 42/6 به 100 درصد و از 48/1 به 93/2 درصد افزايش يافت. جذب يونهاي سيانيد برروي جاذب مغناطيسي با مدل لانگمير (0/998= r *2 ) و سينتيك جذب سيانيد با مدل درجه دو كاذب (0/999= r *2 ) بهتر توصيف شد. نتيجه گيري و بحث : كارايي حذف سيانيد با زمان تماس و مقدار جاذب رابطه مستقيم با غلظت اوليه سيانيد و PH رباطه معكوس داشت. تركيب تكنولوژي جداسازي معناطيسي با فرآيند جذب يك فناوري سريع ، كارآمد و مقرون به صرفه است كه مي تواند آلاينده ها را دريك دوره كوتاه بدون توليد آلاينده هاي ثانويه از فاضلاب دفع نمايد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCEH15-NCEH15_048.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/6/27
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/20
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.