×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: توريسم مذهبي و وحدت در جهان اسلام
پدیدآورندگان : جواد افشاركهن (پديدآور)
برومند شرفي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين همايش ملي گردشگري و طبيعت گردي ايران زمين
خلاصه : امروزه و در عصر جديد با توسعه امكانات و زيرساخت هاي صنعت گردشگري ، توريست هاي مذهبي توانسته اند كه بر دامنه فعاليت هاي خود افزوده و سالانه با نرخ رشد بالايي به سفرهاي مذهبي خود ادامه دهند . اين نوع از گردشگري در بين مسلمانانجهان ، كه بخش عمده اي از جمعيت جهان را به خود اختصاص داده اند ، رشد چشمگيرتري داشته است . در اينجا عامل انگيزشي مهمي كه شمار زيادي از مسلمانان را به گردش مذهبي وا مي دارد ، فرامين دين اسلام است كه آنها را به گردش در جهان و بويژهحج و زيارت ديگر اماكن مقدس سفارش مي كند . توريسم مذهبي علاوه بر آثاري كه برگردشگري بطور كلي مترتب است ، پيامدهاي خاصي را بدنبال دارد . يكي از اين پيامدها ،وحدتي است كه در بين جمعيت 2 ميلياردي مسلمانان جهان مي تواند ايجاد نمايد . در اين پژوهش مباحث مهم مورد بررسيعبارتند از : 1( ابعاد و انواع توريسم مذهبي 2( عواملي كه مسلمانان را به گردش با اهداف مذهبي بر مي انگيزانند 3( تفاوت اين نوع از گردشگري با انواع ديگر 4( بسترهاي فراهم شده توسط گردشگري مذهبي 5( چگونگي تأثيرگذاري توريسم مذهبي بروحدت جهان اسلام مورد مطالعه قرار مي گيرد . بر اين اساس با توجه به گستردگي دامنه كار ، جهت گرد آوري داده ها و اطلاعاتلازم ، با روشي اسنادي و استفاده از مباحث نظري و نيز يافته هايي از منابع موثق ، با شيوه شناختي فرهنگي اجتماعي ، سعي بر - تبيين موضوع تحقيق گرديده است .
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CTEI01-CTEI01_601.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1392/2/17
تاریخ تغییر رکورد : 1394/10/15
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.