×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي ارتباط بين فرهنگها در سازمانها
پدیدآورندگان : علي باقري فر (پديدآور)
زهرا ابراهيمي شاهرودي (پديدآور)
شهناز پروين (پديدآور)
بهجت بخشي نهوجي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : سومين همايش ملي پژوهش هاي نوين در حوزه علوم انساني و مطالعات اجتماعي ايران
خلاصه : هدف از اين تحقيق اينست كه فرهنگ و ارتباط دو مفهوم متفاوتند ولي به طور مستقيم به يكديگر پيوسته اند. هرگاه مردم بر يكديگر تاثير متقابل مي گذارند ،ارتباط نيز برقرار مي كنند. آنها بايد براي زندگي در جوامع و حفظ فرهنگشان ، ارتباط برقرار نمايند. فرهنگ از طريق ارتباط ياد گرفته مي شود، نقش ايفا مي كند،منتقل و حفظ مي گردد.فرهنگ سازماني پديده اي است كه در سازمان وجود دارد، ولي غيبت آن به شدت احساس مي شود.همه اعضاي سازمان بر اين امر اتفاق نظر دارند كه اين دست ناپيدا را در جهت نوعي رفتار نامريي هدايت مي كند.در هر سازماني چهار شبكه ارتباطي مي تواند وجود داشته باشد كه عبارتند از:زنجيره اي ،چرخه اي ،مدور و تمام كانالي كه هر كدام نقشهاي متفاوتي را از نظر تمركز قدرت و اختيارا ت ، سرعت ارتباطات ، صحت ارتباطات ،سرعت تصميم گيري و تعهد گروهها در برابر تصميمات ايفا مي كند، كه در اين مقاله از روش كتابخانه اي و روش تحليلي و توصيفي استفاده شده است
شناسه : oai:civilica.com/Paper-SHCONF03-SHCONF03_249.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1396/7/4
تاریخ تغییر رکورد : 1397/2/31
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.