×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: ارزيابي خاكهاي حوزه آبخيز زاگرس استان كرمان
پدیدآورندگان : پيمان اسفنديارپور (پديدآور)
بيژن پورصفري (پديدآور)
هرمزد نقوي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : پنجمين كنفرانس سراسري آبخيزداري و مديريت منابع آب و خاك كشور
خلاصه : به منظور مطالعه خاكهاي جنگلهاي غرب ايران زاگرس در استان كرمان پنج منطقه به عنوان مناطق مورد مطالعه –انتخاب شد. سپس در پلاتهاي مختلف تعدادي نمونه خاك برداشت و جهت اندازه گيري برخي صفات فيزيكي و شيمياييبه آزمايشگاه ارسال گرديد. داده هاي بدست آمده با استفاده ار نرم افزار Minitab مورد بررسي و تجزيه و تحليل آماري قرار گرفتند. بين عوامل مهم اكولوژيك مثل ارتفاع از سطح دريا و درصد شيب، عمق خاك، ميزان مواد آلي، ميزان آهكخاك، آناليز واريانس خاك يك طرفه انجام شد. برخي از صفات اندازه گيري شده در بين رويشگاههاي حشرآباد، بلورد ، قنات ملك، دهسرد، تخته بنه در سطوح 99% و 95% با هم اختلاف معني داري داشتند. همچنين اختلاف ارتفاع بر ميزان قابل جذب عناصر ميكرو خاك به صورت معني داري تاثير داشت
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCWMSWRM05-NCWMSWRM05_110.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1391/2/19
تاریخ تغییر رکورد : 1391/2/19
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.