×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: نقشه دانش و ارتباط آن با فرايندها و ابعاد مديريت دانش
پدیدآورندگان : محمدرضا بهبودي (پديدآور)
حسين دانشمندي (پديدآور)
زهرا سعادت نيا (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : همايش پژوهش هاي مديريت و علوم انساني در ايران
خلاصه : تغييرات سريع دنياي كنوني سازمانها را با چالشهاي مختلفي روبهرو كردهاست. در اين ميان سازمانهايي موفقاند كه به كمك ابزارهاي مختلف مديريتي و فنآوريهاي نوين، از فرصتهاي ايجاد شده، به سود خود استفاده كنند. يكي از ابزارهايي كه ميتواند سازمان را در چالشها ياريرساند مديريت دانش است. مديريت دانش يكي از حياتيترين عوامل بهبود عملكرد كاركنان، موفقيت يا شكست مديران و مزيت رقابتي سازمانها در هزاره سوم توسعه است. نقشه دانش بهعنوان يكي از ابزارهاي مديريت دانش مي- تواند به صورت مستقيم و غيرمستقيم بر روي فرايندهاي مديريت دانش اثرگذار باشد. اين نقشه در شناسايي و ارزيابي و انتشار دانش به صورت مستقيم مشاركت دارد و در ساير بخشهاي اين فرايند (خلق، كسب، ذخيرهسازي و سازماندهي و بكارگيري) نيز اثرگذار است. هدف از اين مقاله، ابتدا معرفي اجزاء و انواع نقشه دانش ميباشد، سپس ارتباط نقشه دانش با فرايندهاي مديريتدانش (ارزيابي و برنامهريزي، خلق، كسب، ذخيرهسازي، انتشار و بكارگيري( و ابعاد مديريت دانش )محتوا، سازمان، نيروي انساني و فناوري) پرداخته شده است و نيز مراحل پيادهسازي نقشه دانش ذكر شدهاست. مديران ميتوانند به كمك اين نقشه، فرايند مديريت دانش را به شكل كارا و اثربخشي در سازمان خود پيادهسازي نمايند. در آخر نيز مطالعه موردي نقشه دانش شركت مايكروسافت بيانشدهاست. نقشه دانش مايكروسافت بيانگر اين است كه مديريت سازمان براي دانش ارزش قائل است و از تبادلات دانش پشتيباني ميكنند.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-IICMO01-IICMO01_018.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/6/16
تاریخ تغییر رکورد : 1396/7/6
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.