×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مروري بر امنيت داده در پردازش ابري
پدیدآورندگان : سحر كرمي (پديدآور)
رسول روستايي (پديدآور)
عبادالله زهره وندي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين همايش ملي پژوهش هاي مهندسي رايانه
خلاصه : پردازش ابري يك محاسبات مبتني بر اينترنت و گام بعدي در تكامل اينترنت است. پردازش ابري توجه زيادي در سال هاي اخيرجلب كرده است اما مساله امنيت يكي از اصلي ترين موانع در كاهش رشد پردازش ابري است. اين مساله اساساً داده كاربر و نرمافزار كاربردي را به مراكز داده بزرگ حركت مي دهد، يعني ابر، كه در موقعيت دوري قرار دارد، كه در آن كاربر هيچ كنترل ومديريتي روي داده ندارد و ممكن است كاملاً ناامن باشد. با اين حال، اين تنها ويژگي پردازش ابري چالش هاي امنيتي بسياريايجاد مي كند كه بايد حل شود و به درستي فهميده شود. يكي از مهم ترين و هدايت كننده مساله، مساله امنيت است كه بايد بهآن پرداخته شود. نگراني درباره امنيت داده رو به افزايش است، زيرا هم داده كاربر و هم برنامه در مكان هاي ارائه قرار دارند. در اينمطالعه، تلاشي براي مرور تحقيق در اين حوزه صورت گرفته است. نتايج مرور بر مبناي نوع راهكار و نوع اعتبارسنجي استفاده شدهبه منظور اعتبارسنجي راهكار دسته بندي شده است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-RCEITT02-RCEITT02_035.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/8/22
تاریخ تغییر رکورد : 1395/8/22
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.