×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي تنوع گونههاي جنس گون Astragalus) در استان همدان
پدیدآورندگان : كيوان صفي خاني (پديدآور)
علي اصغر معصومي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : همايش ملي تنوع زيستي و تاثير آن بر كشاورزي و محيط زيست
خلاصه : در اين بررسي تنوع گونههاي جنس گون در استان همدان مطالعه شد. بدين منظور بيش از 400 نمونه هرباريومي از اين جنس در هرباريوم مركز تحقيقات كشاورزي و منابع طبيعي استان همدان شناسايي و نامگذاري شد. به منظور تكميل فهرست گونههايگون موجود در استان همدان به منابع موجود در رابطه با اين جنس مراجعه و به و گونههاي گون گزارش شده از استان همدان در آنها به فهرست تهيه شده اضافه گرديد. اين بررسي نشان داد كه تا زمان تهيه اين مقاله تعداد گونههاي گون در استان همدان 164 گونه متعلق به 35 بخش(سكشنن) است كه از ميان آنها بخشRhacophorusبا 23 گونه، بخش Malalacothrixبا 21گونه و بخشCaprini با 18 گونه داراي يشترين تعداد گونه در استان همدان ميباشد. از 164 گونه گون استان همدان 14 گونه انحصاري استان همدان است و تاكنون فقط نمونه تيپ آنها از استان همدان جمعآوري و نامگذاري شده است. ازبينگونههاي گون استان همدان 26 گونه و زيرگونه متعلق به گونهاي خاردار ميباشد كه اكثر آنها مولد كتيرا ميباشند
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NSBDIAE01-NSBDIAE01_050.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1391/6/9
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/11
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.