×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: آموزش فلسفه و تاثير آن بر پرورش روحيه پژوهشگري كودكان
پدیدآورندگان : سيداحمد هاشمي (پديدآور)
طيبه ستايش فر (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : هفتمين همايش پژوهش هاي نوين در علوم و فناوري
خلاصه : در پژوهش حاضر با هدف بررسي آموزش فلسفه و تاثير آن بر پرورش روحيه پژوهشگري كودكان به انجام رسيده است. روش انجام اين پژوهش از نوع كتابخانه اي ، از نوع تحليل اسنادي بوده است، كه براي تحليل داده ها از رويكرد توصيفي –تفسيري استفاده شده است. در هر نظام آموزشي موفق مهمترين مسيله اهداف و ارزش ها و فلسفه اي منسجم است . علت اهميت اين مسايل اين است كه هرنظام آموزشي به نوعي درصد تربيت انسان آرماني است . آموزش فلسفه به كودكان بر پرورش بعد شناختي ( كنجكاوي ، پرشگري ، استدلال كردن ، تفكر انتقادي ، خلاقيت ، علاقه به آزمايش و تجربه ) و بعد عاطفي ( علاقه به نظم و تربيت ، اشتياق ، مشاركت جويي ، استدلال راي ، اعتماد به نفس ، ابراز وجود ) روحيه پژوهشگري كودكان تاثير دارد . عدم شناخت فلسفه تربيتي حاكم ، به منزله نداشتن تصوير از انساني است كه مدعي پرورش او هستيم . عدم شناخت يا اساسا نداستن اهمين مكتب فلسفي كه بايد از آن پيروي شود ، باعث ازهم پاشيدگي و پريشاني كل نظام آموزشي از ابتدايي تا دانشگاه مي شود . لذا بررسي فلسفه آموزش و پرورش و تاثير آن بر روحيه پژوهشگري كودكمان بايد يكي از اصلي ترين كارهاي متخصصان هر نظامي باشد .
شناسه : oai:civilica.com/Paper-EMAA07-EMAA07_045.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1396/7/4
تاریخ تغییر رکورد : 1396/8/1
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.